Challenge Tour – Tintěra zaostal za cutem

18.07.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Čtvrtek – 2. kolo
Útok na cut se Lukáši Tintěrovi nezdařil. Zatímco spousta konkurentů se ve druhém hracím dnu zlepšila, český golfista zahrál ještě o ránu hůř než na úvod. Jeho výsledek 75 ran (+5) znamená pokles na průběžných +9 a konečné 93. místo. K účasti ve finálové části turnaje bylo zapotřebí mít po polovině bilanci +4, což by znamenalo, že by Tintěra býval musel dosáhnout na even par.
Jeho plány se začaly hroutit už na dvanácté jamce, kterou hrál jako svou třetí. Na tomto čtyřparu zapsal double bogey a do konce své první devítky se ještě o jeden úder zhoršil. Na druhé zahrál tři bogey po sobě a bylo po nadějích. S italským hřištěm se alespoň rozloučil prostřednctvím birdie na devítce.
Zbylí dva Češi ve startovním poli se alespoň oproti vysokým hodnotám ve středečních skórkartách výrazně zlepšili (Gál o sedm, Krejcar o osm), i tak ale zaujímají pozice na samém spodku leaderboardu, čítajícím 153 jmen.
Umístění Čechů: 93. Tintěra (+9), 145. Gál (+19), 151. Krejcar (+26).

Středa – 1. kolo
Lukáš Tintěra vstoupil jako jediný z trojice českých účastníků do Double Tree by Hilton Acaya Open v italském Lecce tak, že může pomýšlet na postup do finálové části turnaje. A to pokud se ve druhém kole mírně zlepší, nebo bude mít při podobném výsledku štěstí na nezdary vícero konkurentů. Petr Gál a Jaroslav Krejcar jsou v nejspodnější části výsledkové listiny tohoto podniku nižší evropské série Challenge Tour.
Nejlepší z tria si počínal nebojácně, i když občas doplatil na nepřenost. V Tintěrově skórkartě je sedm bogey proti třem birdie, což dává dohromady výsledek 74 ran (+4) a pozici v sedmé desítce průběžného pořadí. Na nejlepšího golfistu úvodního dne Raymonda Russella ze Skotska ztrácí profesionál z Albatrossu devět úderů.
Umístění Čechů: 66. Tintěra (+4), 148. Gál (+13), 152. Krejcar (+17).