Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Příhoda na Challenge de Madrid

27.04.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Challenge de Madrid, El Encín Golf Hotel, Alcala de Henares, Madrid, Španělsko
(24. – 27. dubna 2013, bez časového posunu)

Pátek a sobota  – 3. a 4. kolo
Martin Příhoda, jenž neprošel cutem, se přesune do italské Padovy, kde bude startovat na sponzorskou pozvánku společně s Petrem Gálem. Marek Nový jakožto člen okruhu kategorie 10 s omezeným statusem čeká, jestli se uvolní místo.
Francois Calmels zvítězil stylem start-cíl. Udržel si vedení i po pátečním poklesu na denní výkon 72 ran (E) a na průběžnou bilanci -12. Francouz vedl o ránu před Thomasem Nörretem z Dánska, jenž ale ve finále kazil a skončil třetí. Před něj se dostal Tapio Pulkkanen z Finska. Calmels na závěr předvedl výkon dne 67 (-5) a jeho konečná bilance -17 byla pro konkurenty nedostižnou.
Calmels získal prémii 25 600 eur a posunul se do top 5 finančního žebříčku. Ten vede Ind Shiv Kapur, jenž se tam drží díky zisku 32 tisíc eur za výhru na únorovém The Gujarat Kensville Challenge v Indii.

Čtvrtek – 2. kolo
Vinou vysloveně nezdařeného závěru na osmnácté jamce skončí Martin Příhoda mezi posledními. Zahrál 79 ran (+7) a po dopolední části programu klesl s konečnou bilancí +11 na úplné dno výsledkové listiny. Nakonec obsadil dělené 147. místo. Český golfista začal přitom nadějně. Zahrál birdie na první i druhé jamce. Od čtyřky do sedmičky však předvedl totéž co na téže části hřiště den předtím, tedy sérii čtyř bogey. Pak už se nechytil, ještě dvakrát šel jeho výsledek kousek do plusu a na finálovém pětiparu přišlo triple bogey, které ho definitivně srazilo ke dnu.
Cut vydržel na hodnotě even par. Vedoucí postavení uhájil Francouz Francois Calmels, po 69 ranách ve druhém dějství se dostal na průběžnou bilanci -12.

Středa – 1. kolo
Dvanáct jamek se Martin Příhoda držel, pak šel dolů. Začal z desátho odpaliště a par – birdie – bogey – par nebyl špatný start. Na své první devítce sice zapsal další bogey, ale opět ho kompenzoval na jamce číslo 1. Trable začaly na pětiparové čtyřce. Tou počínaje a sedmičkou konče vytvořil sérii čtyř bogey a jejich vinou se dostal na konečné skóre 76 (+4). To stačí pouze na dělené 134. místo, odkud je to k předpokládanému cutu právě čtyři údery.
Nejlepší výsledek dne vytvořil Francouz Francois Calmels, jehož 63 ran (-9) je o tři rány lepší výsledek než jakého dosáhl kdokoli jiný. O druhé místo se s touto ztrátou mimo jiné dělí i Velšan Rhys Davies, ještě před dvěma lety jedna z komet evropského golfu.

 

Debut v takové konkurenci si odbyde Javier Ballesteros, nejstarší syn zesnulého Severiana Ballesterose. Také Česká republika bude mít na třetím turnaji série, která se po zastávkách v Indii a Keni stěhuje na evropskou půdu, zastoupení v osobě Martina Příhody, jenž získal sponzorskou pozvánku. Marek Nový, člen okruhu kategorie 10, znamenající omezený status, se místa ve startovním poli nedočkal. Zůstal mezi čekateli, třináct míst pod čarou přihlášek. Zájem je veliký, přelétají sem někteří hráči z Open de Espaňa, hraného ve Valencii. Například Francouz Gary Stal, Fin Mikko Korhonen, Argentinec Tano Goya a skupina domácích hráčů.
Společně s ostatními se utkají o podíly z dotace 160 000 eur (asi 4,137 milionu korun), a to na hřišti s parem 72 o délce 6 915 metrů.

Odkazy: … El Encín Golf HotelHřiště na satelitní mapěFinanční žebříček

.