Čeští profesionálové na EPD v Haugschlagu

17.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Středa – finálové kolo
Lukáš Tintěra se vynikajícím výsledkem 13 ran pod par, na českého golfistu takřka nevídaným, vyšvihl na konečné třetí místo. Za dvojicí Němců zaostal o pouhý jeden úder. Už v úterý se výrazně zlepšil a ve středu začal impozantně – zahrál eagle na úvodním čtyřparu. V době, kdy skončil, byl lídrem a může litovat jediného bogey dne na tříparové jamce číslo 16. Ve zbývajícím programu ho předstihli Němci Sebastian Buhl a Allen John, jenž se stal vítězem.
Tintěra získal 2000 eur z celkové dotace 30 tisíc, Marek Nový si jich na konto připsal 320 a v průběžném pořadí Order of Merit klesl jako nejlepší z Čechů na osmou pozici.
Další pořadí českých golfistů: 31. P. Skopový, Stanislav (-2), 35. Nový (-1).

Úterý – 2. kolo
Cutem prošli pouze Tintěra, Stanislav, Nový a Skopový.   Ostatní čeští hráči se vracejí domů.  Tintěra (-6)  a Stanislav (-5)  skvěle sekundují německým hráčům.

Golf Resort Hauglschlag nedaleko Nové Bystřice je pro české hráče dobře známým prostředím. Na vynikajícím 36 jamkovém hřišti se koná Haugskchlag NÖ Open  z kalendáře EPD Tour s bohatým českým zastoupením.
Hrají Borhy, Lébl, Kučera, Lizánek, Němec, Nový, Nič, Stanislav, Ryba, Schovánek, Skopový, Vávra, Velenský, Tintěra, Zedníček, Zíma  a amatér Vojtěch Dostál.

Dotace turnaje je 30 00 Eur.

Odkazy: …. GC Haugschlag …. Hřište na sat.mapě …  EPD Tour