Čeští dorostenci v Německu

07.06.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Šimon Zach

Mezinárodní mistrovství Německa dorostenců, St. Leon Rot, Německo (6. – 8.6.2014)

Neděle – poslední kolo
Nejlepší z Čechů Šimon Zach se jako jediný dokázal vklínit do Top 10. Šest berdíků,  dvě bogey a jedno smolné double bogey posunulo Zacha mezi deset nejlepších. Václav Lébl šel dnes jednu pod a polepšil si o sedm míst na konečnou 24. pozici. Matyáš neprošel cutem.
Do posledního kola nastoupila jediná Česka Hana Ryšková. Hrála čytři birdie, dvě bogey a tři double bogey (+3).  S celkovým součtem +4 skončila na 23. místě (+4). Fabiánková, Melecká a Frýdlová do posledního kola neprošly, zůstaly za hranicí cutu.

Konečné Top 10:

 

Sobota – 2. kolo
Dnes byl nejlepším Čechem Šimon Zach. Hrál pět birdie a dvě bogey (-3) a usadil se na 15. místě (celkem -2). Dobře hrál dnes Václav Lébl, který se s dvěma berdíky posunul na 28. místo (+1). Matyáš Zapletal dnes trochu zaváhal, donesl šest bogey a tři birdie a odsunul se na 42. pozici (+3). Vede Dán John Axelsen (-11).

Hana Ryšková dnes hrála o pět ran lépe, donesla šest birdie a tři bogey a vysunula se na 20. pozici (+1). Polepšila si i Michaela Fabiánková, tři berdíci a dvě bogey ji vysunuly o patnáct míst dopředu na 25. pozici (+2). O osm příček si zlepšila pozici Tereza Melecká, je na 37. místě (+4). Nedařilo se Kristýně Frýdlové. Po výkonu +8 propadla o deset míst na 58. pozici (+13). Vede Dánka Emila Pedersen (-9).

Top 10 a čeští hráči:

Pátek – 1. kolo
Čeští hráči do pořadí dorosteneckého šampionátu zatím významněji nepromluvili. Z dorostenců hrál nejlépe Matyáš Zapletal (E) a přenocuje na 25. pozici. Vede Dán John Axelsen (-7).
Michaela Fabiánková a Hana Ryšková hrály shodně 75 úderů (+3) a jsou na 39. resp. 40. pozici.Vede Němka Leonie Harm (-6)

Top 10 prvního kola a čeští hráči:

Před turnajem
Sedm českých hráčů a hráček reprezentuje Českou republiku na mezinárodním dorosteneckém mistrovství Německa. ČGF nominovala Václava Lébla, Matyáše Zapletala, Hanu Ryškovou, Kristýnu Frýdlovou a Terezu Meleckou. Nominován byl také Vítek Novák, ale vloudila se administrativní chyba a Novák se na startovní listinu nedostal. Na vlastní náklady hrají Šimon Zach a Michaela Fabiánková.
Německý dorostenecký titul získala dvakrát za sebou Klára Spilková v letech 2009 a 2010.

 

Odkazy: … GC St. Leon-Rot … Hřiště na satelitní mapěStránky mistrovství