ZapSiwKozMac

Zapletal, Siwy, Koželuhová, Macková

R&A  –  The Boys Amateur Championship, Nairin, Skotsko (15. – 19.8.2017)
R&A  – Girls British Open Amateur Championship, Envile, Anglie (15. -19.8.2017)

Prestižní dorostenecké mistrovství Velké Británie se hraje jako chlapecké The Boys Amateur Championship a dívčí Girls British Open Amateur Championship.
Formát mistrovství jsou dvě kola kvalifikace, ze které je 64 nejnižších skore chlapců  a 64  děvčat nasazeno do pavouka jamkovky.

Dorostenci bojují na hřištích The Nairn Golf Club a Nairn Dunbar Golf Club ve skotském Nairnu.
Dorostenky hrají na hřišti Enville Golf Clubu v Anglii, západně od Birminghamu.

Mistrovství se účastnili čtyři čeští hráči. V soutěži chlapců  Matyáš Zapletal a David Siwy. V ženské soutěži  Tereza Koželuhová a Patricie Macková.

V silné konkurenci prošli kvalifikací tři z nich.
Zapletal,  Siwy a Koželuhová postoupili dvěma koly kvalifikace do jamkové části. David Siwy skončil na 60. místě, Zapletal na 69. příčce, Tereza Koželuhová na 49. pozici. Kvalifikací neprošla Patricie Macková.

V jamkové části se nejdále dostala Tereza Koželuhová. Prošla až do osmifinále. V prvním kole vyřadila šestnáctou z kvalifikace Němku Polly Mack 2 Up, v druhém sedmnáctou z kvalifikace Angličanku Annabel Fuller na 20. jamce. Až v osmifinále podlehla sestře předchozí soupeřky, dvaatřicáté z kvalifikace Samantě Fuller 4/2.

Matyáš Zapletal porazil v prvním kole jamkovky Španěla Joana Touse 2/1, v druhém podlehl Italovi Giovanni Manzonimu  2/1.
Davida Siwy vyřadil v první kole jamkovky Angličan Nicholas Elmey 6/5.

Odkazy:    Nairn GC    Nairn Dunbar GC     Obě hřiště na satelitní mapě      Envile GC     Hřiště na satelitní mapě