Čtyři Češky na Pre-Qualifying B v Maroku

04.12.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Lucie Hinnerová

Lucie Hinnerová

Ladies European Tour – Lalla Aicha Tour School, Pre-Qualifying B, Marrakéš, Maroko (7. – 10.12.2018,-1 hodina)

Pondělí – 4. kolo
Do závěrečné Final Stage, které se koná tento víkend, postoupila Lucie Hinnerová.  V posledním kole hrála v paru,  72 úderů a skončila na 22. místě (-2). Postoupilo 38 hráček, další Češky mezi nimi už nebyly. Amatérka Vlašínová skončila na 50. místě (+10), amatérka Napoleaová na 67. místě (+24) a Valášková na posledním, 70. místě (+53).

V kvalifikaci byla nejlepší Švédka Linnea Strom (-23). Na druhém místě se umístila Irka Leona Maguire (-14). O třetí místo (-13) se dělí Rakušanka Nadine Dreher a Indka Tvesa Malik.

Konečné výsledky

.

Lucie Hinnerová

Lucie Hinnerová

Neděle – 3. kolo
Lucie Hinnerová se drží v první dvacítce, s rezervou pěti ran na aktuální hranici postupu do Final Stage. Hraje vyrovnaně 71,72,71 (-2) a do finálového kola vyjde z 18. místa.
U dalších Češek  se mnoho nezměnilo, nedošlo k žádnému pronikavému zlepšení, a tak zůstávají bez naděje na postup.
Amatérka Kateřina Vlašínová je na 54. místě (+11), druhá amatérka Kristýna Napoleaová je na 68. místě (+20) a Michaela Valášková uzavírá výsledkovou listinu na 70. pozici (+38).

Švédka Linnea Strom dnes zahrála rekordních 62 ran, deset pod par. Výsledek poskládala z jedenácti birdie a jednoho bogey. Postoupila na 1. místo (-19) s náskokem sedmi úderů na druhou Irku Leonu Maguire (-12). Na třetí pozici je Rakušanka Nadine Dreher (-11).

Leaderboard

.

Lucie Hinnerová

Lucie Hinnerová

Sobota – 2.kolo
Lucie Hinnerová začala skvěle první devítku, ve které hrála tři birdie a byla tři rány pod parem. Druhou devítku naopak hrála tři bogey a kolo ukončila v paru, 72 ran. Stálo jí to šest pozic, nyní je na 20. místě (-1), ale stále v zóně postupu.
Kateřina Vlašínová na 56. místě (+9), Kristýna Napoleaová na 64. místě (+14) a Michaela Valášková na posledním, 70 místě (+26) už v postup příliš doufat nemohou.  Do Final Stage postoupí 38 hráček a dělená místa, což aktuálně znamená hranici +3.

Stále vede Rakušanka Nadine Dreher (-10) před Švédkou Linneou Strom (-9).
O třetí pozici (-8) se dělí Indka Tvesa Malik, Angličanka Charlotte Leathem, Finka Niina Lilas a Irka Leona Maguire.

Leaderboard

.

Lucie Hinnerová

Lucie Hinnerová

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček začala nejlépe Lucie Hinnerová. Startovala z desátého odpaliště a první devítku hrála dva údery pod par, také díky eagle na deváté jamce. Druhou devítku hrála jeden úder na par, celkem 71 ran. Po prvním kole je na 14. místě (-1).
Z desítky startovala také amatérka Kateřina Vlašínová. První devítku odehrála v paru s eaglem, birdie a dvěma bogey. V druhé devítce hrála čtyři bogey. Celkem 76 úderů, čtyři nad par. Výsledek jí posadil na 54. místo (+4).
Kristýna Napoleaová má zaplacenou nováčkovskou daň. S jediným birdie hrála 83 úderů a je na předposledním, 69. místě (+11).
Poslední na výsledkové listině je Michaela Valášková. Absolvovala hru bez birdie a přinesla 84 ran (+13).

Vede trojice se skore -6. Tvoří ji Rakušanka Nadine Dreher, Švédka Linnea Strom a Angličanka harlote Hannah Leathem.

Leaderboard

.

HinValVlaNap129

Hinnerová, Valášková, Vlašínová, Napoleaová

Úvod
Profesionálky Lucie Hinnerová, Michaela Valášková a amatérky Kateřina Vlašínová s Kristýnou Napoleaovou, jsou přihlášeny na Lalla Aicha Tour School, Pre-Qualifying B. Od pátku 7. do pondělí 10. prosince budou ve čtyřech kolech bojovat o postup do závěrečné kvalifikace Final Lalla Aicha Tour School. Počet postupujících hráček se určuje po startu prvního kola. Bývá to až 25 hráček.

Závěrečná Finals Lalla Aicha Tour School se koná o několik dní později, na stejném hřišti. Plnou kartu na Ladies European Tour 2019 obdrží prvních 5 hráček.

O postup budou s našimi hráčkami soupeřit například sestry Leona a Lisa Maguire, Anastasia Mickan, Mathilda Capelliez, Anais Meyssonier, Linnea Strom, Nastja Baneovec nebo Marion Duvernay.

Hraje se 72 jamek bez cutu na hřišti Amelkis GC s parem 72 a délkou 5.822 metrů.
Dotace turnaje je 10.000 Eur, na vítězku čeká podíl 3.800 Eur.

Loni v Marrakéši postoupily v Pre-Qualify A Váňová a Hinnerová. Váňová vedla první tři kola a skončila třetí. Připomeňme si, že Váňová následně uspěla i ve finálové kvalifikaci a stala se hráčkou Ladies European Tour.

Výkony českých hráček bude na hřišti sledovat český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Leaderboard

Odkazy:   Amelkis GC      Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

.