obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MS juniorek v Kanadě – Češky třinácté

12.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
Hricíková, Macková, Vítů

Golf Canada – Mistrovství světa juniorek, Ottawa, Kanada (11. -14.9.2018, -6 hodin)

Pátek – finálové kolo
Tým České republiky obhájil 13. místo z loňského mistrovství. Nejlepší hráčkou byla Sarah Hricíková. Skončila na 16. místě (+4). Její skore se ani jednou neškrtalo. V posledním kole zahrála nejlepší výsledek  českého týmu na mistrovství, 68 ran, složených z pěti birdie a jednoho bogey. Ve čtyřech kolech hrála 15 birdie, 13 bogey a tři double bogey. Na konečné 16. místo postoupila z 26. pozice. Oproti loňské účasti, kdy skončila na 44. místě, se zlepšila o 28 pozic.
Druhou hráčkou týmu byla Gabriela Roberta Vítů, Obsadila konečné 38. místo (+16). V posledním kole zahrála 76 ran s jedním double bogey, čtyřmi bogey a dvěma birdie, čtyři nad par.
Patricie Macková skončila na 44. místě (+20). Ve finálovém kole donesla 75 ran s jedním double bogey a bogey.

Mistryněmi světa se staly Italky, které v play-off porazily USA (oba týmy -22). Třetí místo získaly hráčky Thajska.
V individuálním hodnocení byla nejlepší Thajka Athaya Thitikul (-20). V posledním kole předstihla do té doby suverénně vedoucí Italku Alessii Nobilio rekordním výkonem 60 ran, dvanáct pod par. Výsledek složila z jednoho eagle  a deseti birdie.

Konečné výsledky:   Družstva    Individuální výsledky

.

Sarah Hricíková

Čtvrtek – 3. kolo
Ve třetím kole byla tahounem týmu Sarah Hricíková. Hrála opět 74 ran s jedním double bogey, pěti bogey a pěti birdie, dvě rány nad par. Výsledek ji posunul o dvě místa dopředu na 24. pozici (+8).
Gabriela Vítů donesla jedno čtyřbogey (osm ran na čtyřparu), pět bogey a tři birdie. Celkem 78 ran, šest nad par. Výsledek ji stál šest pozic, ustoupila na 33. místo (+12).
Patricie Macková také donesla 78 ran, složených z tří double bogey, dvou bogey a dvou birdie. Je na 42. pozici (+17).
Jeden z výsledků 78 se škrtal.

Český tým je na 14. místě(+20). Vede Itálie (-16) před USA (-15) a Thajskem (-9).
V individuálním hodnocení vede suverénní Italka Alessia Nobilio (-15).

Leaderboard:   Družstva    Individuální výsledky

.

Středa – 2. kolo
Z českých hráček dnes hrála nejlépe Sarah Hricíková. Až do 14. jamky byla tři  údery pod parem a nedaleko Top 10.  Na 15. jamce se štěstí odvrátilo. Bogey a dvě double bogey na třech jamkách zvedly její skore o pět úderů. Po závěrečném paru zapsala Hricíková 74 ran, dvě nad par a dosedla na 26. místo (+6).
Na stejné pozici je Gabriela Roberta Vítů. Dnes hrála 75 ran s jedním birdie a čtyřmi bogey, tři nad par.
Dnes se opět škrtal výsledek Patricie Mackové 76 ran. Macková si oproti prvnímu kolu o tři údery polepšila a je na 41. místě (+11).

V soutěží týmů vede Itálie (-17) před USA (-6) a Thajskem (-4). České družstvo je na 13. místě (+12).

V individuálním hodnocení je na prvním místě Italka Alessia Nobilio (-12). Druhou pozici sdílí  Italka Caterina Don a Američanka Brooke Seay (obě -5).

.

Gabriela Roberta Vítů

Úterý – 1. kolo
Z českých hráček se v úvodním kole nejlépe představila Gabriela Roberta Vítů. Donesla výsledek 75 ran se třemi birdie a šesti bogey, tři nad par a zaujala 26. místo (+3). Druhá Češka v pořadí Sarah Hricíková hrála o ránu víc, 76 se čtyřmi bogey (+4). Po prvním hracím dni je na 30. místě. Škrtal se výsledek Patricie Mackové 79 ran, složený z jednoho triple bogey, pěti bogey a jednoho birdie (+7). Macková je na 44. místě.

Český tým je po prvním kole na 12. místě (+7). V soutěži jednotlivců vede Italka Alessia Nobilio (-6), v týmech dělí vedení USA s Thajskem (-6).

.

Úvod
Sarah Hricíková, Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů se pod českou vlajkou účastní  World Junior Girls Championship 2018. Kapitánem je Petr Šavrda. V kanadské Otawě se sešlo  19 tříčlenných týmů, 57 hráček ve věku pod 19 let. Domácí Kanada nasadila dva týmy.
Týmová i individuální soutěž se hraje 72 jamek na rány. V soutěži družstev se nejhorší výsledek dne škrtá.

Loni zde reprezentovaly Hricíková (44. místo +5), Kousková (45. místo +8) a Ryšková (17. místo +2). Český tým v roce 2017 skončil na 13. místě z dvaceti.

Hřiště Camelot Golf & Country Clubu v Ottavě leží na břehu stejnojmenné řeky, západně od Montrealu. Má par 72.

Odkazy:   Camelot GCC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství