13.12.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
Šideri Váňová

Ladies European Tour – Finals Lalla Aicha Tour School, Marakéš, Maroko  (16. – 20.12.2018, -1 hodina)

Čtvrtek – 5. finálové kolo
České hráčky ukončily finálovou kvalifikaci obdobně jako loni. Šideri Váňová skvělým závěrem skončila na 43. místě a udržela svojí kategorii. Bude hrát Ladies European Tour i v sezóně 2019.
Luciem Hinnerová neprošla cutem do finálového kola a skončila na 88. místě (+11).
Zvítězila Angličanka Bronte Law (-26), před Švédkou Linneou Strom (-15). Třetí příčku získala německá amatérka Esther Henseleit (-18), na čtvrtém místě skončila další Angličanka Sian Evans (-16). Páte místo získala Irka Leona Maguire (-13). Těchto pět hráček získalo plnou kartu LET na sezónu 2019.

Konečné výsledky

Šideri Váňová a Lucie Hinneová

Pondělí – 2. kolo
Zlepšila se Váňová, Hinnerová hrála stejně.
Šideri Váňová zlepšila svůj výkon o pět úderů a pozici o 21 míst. Druhé kolo došla v paru se čtyřmi birdie a dvěma double bogey. Posunula se dopředu na 76. místo (+5).
Lucie Hinnerová zahrála stejných 75 jako včera a klesla o sedmnáct příček. Je na 85. místě (+6).

Do čela se postavily Belgičanka Leslie Cloots, Angličanka Sian Evans a Švédka Linnea Strom (všechny -8).

Další pozice:  5. Gidali, Maguire (-6), 10. Dreher (-5), 14. Colombotto Rosso (-3), 25. Lerquin, Nummenpaa (-1),  34. Sarah Nilsson (E), 39. Hedberg (+1), 57. Escudier (+3), 68. Rominger (+4), 85. Nicollet (+6), 111. Duvernay (+11).

Leaderboard

.

Šideri Váňová - Lucie Hinnerová

Šideri Váňová – Lucie Hinnerová

Neděle – 1. kolo
České hráčky odehrály první hrací den vlažně. Lucie Hinnerová zahrála pět birdie, čtyři bogey a dvě double bogey. Výsledek usadil Hinnerovou na 68. místo pořadí (+3).
O dvě rány více zahrála druhá česká profesionálka Šideri Váňová. Jedno double bogey, čtyři bogey a jediné birdie daly výsledek 77 ran, pět nad par. Váňová je po prvním kole na 97. pozici (-5).

Nejlépe v prvním kole zahrála Indka Astha Madan (-6), na druhém místě je Angličanka Lauren Horsford (-6). Třetí pozici sdílí šest hráček se skore -4, mezi kterými je Leona Maguire a Manon Gidali.

Další pozice: 13. Capelliez, Strom  (-2), 25. Dreher (-1), 32. Colombotto Rosso, Rominger, Lerquin, Nummenpaa (E), 54. Sarah Nilsson, Hedberg, Escudier (+2), 68. Westin (+3), 90. Goodall (+4).

Leaderboard

foto LET – Tristan Jones

.

Šideri Váňová a Lucie Hinnerová

Úvod
Dvě české profesionálky se od neděle 16. do čtvrtka 20. prosince účastní závěrečné kvalifikace Ladies European Tour – Finals Lalla Aicha Tour School v marockém Marakéši.

Šideri Váňová bude obhajovat svojí kartu, získanou loni právě zde. Z osmi turnajů LET letos dvakrát prošla cutem a skončila na 104. místě žebříčku.
Lucie Hinnerová zde loni nepostoupila do finálového kola. Do letošního Final Stage se probojovala z kvalifikace minulý víkend.

Hraje se na 90 jamek (pět kol) střídavě na dvou hřištích. Po čtvrtém kole bude proveden cut pro 60 hráček, které odehrají finálové kolo na hřišti Amelkis.
Pět nejlepších hráček získá plnou kartu kategorie 5c na sezónu 2019.  Hráčky na 6. až 25. místě získají  kartu kategorie 8 s přístupem na některé turnaje. Hráčky, které prošly cutem a skončily od 26. místa dále získávají kartu kategorie 9b, s omezenými možnostmi hry.

Hraje se na hřištích Amelkis Golf Clubu. Hřiště Amelkis má par 72 a délku 5.721 metrů, Hřiště Palm Golf Ourika par 72 a délku 5.740 metrů.

Váňová vyrazí do prvního kola v neděli v 10:50 našeho času, z jedničky odpaliště hřiště Amelkis. Hinnerová startuje o hodinu později z prvního odpaliště hřiště Palm Ourika.

Na Final Stage bude opět působit český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Odkazy:  Amelkis GC   Hřiště na satelitní mapě   Palmgolf Ourika  Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství