LPGA – český golf před zlomem

27.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovaVlckova129

Klára Spilková a Karolína Vlčková

LPGA – LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage III, Daytona Beach, Florida, USA (29.11. – 3.12.2017, časový posun -6 hodin)

Český golf stojí před významným milníkem své historie. Hned dvě hráčky se lvíčkem na prsou budou v těchto dnech na Floridě bojovat v pětikolovém pekle o postup do nejvyšší světové ligy, Ladies PGA Tour (LPGA).

Klára Spilková a Karolína Vlčková nastoupí ve středu, 29. listopadu na start prvního kola LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage III, neboli závěrečné kvalifikace o karty LPGA Tour na příští rok. Bude-li některá z nich úspěšná a umístí se mezi dvaceti, které postoupí, je to důvod k bouchání šampaňského a teď už opravdu platných větách o přepisování historie. Byla nebo byly by to totiž první hráčky České republiky, které to dokázaly.

Klára Spilková už má s turnaji LPGA zkušenosti. Dvakrát hrála na pozvánku ženské mistrovství LPGA a má za sebou několik společných turnajů LPGA a Ladies European Tour. Karolína Vlčková vstoupí do tohoto prostředí poprvé. Doposud hrála americké univerzitní turnaje a měla možnost hrát pouze turnaje Ladies European Tour v České republice.

V LPGA již hrají tři hráčky české národnosti. Sestry Jessica a Nelly Korda a Sandra Gal. I když jim moc fandíme, „naše“ úplně nejsou. Nehrají pod českou vlajkou. Mají americký nebo německý pas, nežijí v Česku a čeština, ač rodný, je pro ně druhý jazyk.

První vlaštovkou českého golfu s nadějí účasti v nejvyšší světové ženské soutěži kdysi byla karlovarská Jana Peterková. Byla první Českou, která se v roce 2002 probojovala kvalifikací a pod českou vlajkou několik let hrála Futures Tour (dnešní Symetra Tour). V prosinci 2006 stála, stejně jako dnes Spilková a Vlčková, na startu finálové kvalifikace LPGA. Odehrála tři kola, ale nepodařilo se jí projít cutem do dalších kol. Tehdy postupovalo do LPGA 15 hráček. .

Letošní finálová kvalifikace se hraje na 5 kol (90 jamek) v komplexu LPGA International v Daytona Beach. Uskuteční se souběžně na hřištích Hills a Jones Course. Po čtyřech kolech (72 jamkách) provede pořadatel cut pro 70 nejlepších hráček a dělená místa. Finálové kolo se hraje na Hills Course.

Do LPGA 2018 postoupí nejlepších 20 hráček.  Dalších 25 v pořadí získá podmíněný status na příští sezónu.

Hills Course má par 72 a délku  6.004 metrů. Jones course má mar 72 a délku 5.897 metrů.

Odkazy:   Daytona Beach GC     Hřiště na satelitní mapě   Stránky kvalifikace

*