Česká naděje Hinnerová hrála i v Údolí smrti

25.04.2013 | Jaroslav Baďura | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lucie Hinnerová na hřišti v Death Valley

To jsou ale fofry. V zimě běhala po strmých schodech jedné brněnské ulice s fotbalisty místní Zbrojovky dřela v posilovně i v tělocvičně, koncem ledna obhájila bakalářskou práci. Už 6. února složila Lucie Hinnerová státnice na Masarykově univerzitě v Brně (obor sportovní management) a hned 7. února byla na cestě na letiště směr Tampa, kde absolvovala další část své zimní přípravy, tentokrát v teple na východním pobřeží USA.

Po návratu minulý týden jen vyměnila špinavé oblečení za čisté a teplé, protože přijala pozvání The Royal and Ancient Golf Club of St Andrews na turnaj The R&A Foundation Scholars Tournament 2013, kterého se z České republiky zúčastnila spolu s Davidem Procházkou. Kopřivnická hráčka tam sice zahrála 83, 76 a 81, ale zkušenosti ze hry na slavném hřišti St Andrews ve Skotsku se jí budou hodit. Dosud amatérská hráčka, která by chtěla letošní sezonu pojmout jako přípravu na vstup mezi profesionálky, očekává, že náročnou přípravu zúročí.

Lucie Hinnerová

„Byla náročná, ale kvalitní,“ řekla Hinnerová. Ve Spojených státech zažila horké i deštivé dny, zahrála si na nejníž položeném hřišti (214 stop – 65 m pod hladinou moře) Death Valley (Údolí smrti), okusila některá hřiště v okolí San Franciska a Los Angeles a pak ve Skotsku okusila větrné a chladné podmínky, tvrdší povrch hřiště, než na jaký je zvyklá, a celkově rychlejší hru.

První turnaj čeká Lucii Hinnerovou v posledním dubnovém víkendu, v Praze na Černém mostě si zahraje v ženském výběru v utkání Severu proti Jihu, čtrnáct dní poté ji už čeká první ostrý turnaj. „Cítím se dobře, letošní sezona by mohla být opravdu dobrá, v přípravě jsem pro to udělala všechno,“ dodala natěšeně.

Vítězka předloňského juniorského mistrovství republiky loni vyhrála mistrovství na jamky a byla druhá v mezinárodním mistrovství na rány. V létě reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa týmů v Turecku. Třiadvacetiletá Lucie Hinnerová je hráčkou Golf Clubu Brno.

 

.