Češi nový turnaj na EPD Tour nezvládli, ani jeden nehrál finále

02.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Turnaj Schloss Moyland Golfresort Classic nepřinesl českým barvám žádnou radost. Ani jeden ze šesti účastníků neprošel cutem.

Marek Nový, jenž na EPD Tour usiluje o místo mezi první pětkou, zahrál +13 a za postupovou hranicí zaostal o tři rány. Už po prvním kole za 77 (+6) se zařadil na dělené 57. místo a místo útoku na cut přidal ve druhém ještě úder navíc. V Order of Merit si mírně pohoršil, klesl na devátou pozici.

Nejlepším českým účastníkem byl Jakub Kučera, jenž však zahrál pouze o málo líp než Nový a ani jeho +12 nestačilo na účast ve středečním finále. Také Robert Schovánek klesl z nadějné dělené 43. pozice a skončil se skóre +14. Další jsou na tom v součtu dvou kol ještě hůř: Petr Skopový +18, Jan Zedníček +35. Luboš Vávra do turnaje nenastoupil.

Vítězem se stal německý amatér Sebastian Heisele, jenž v rozstřelu porazil svého krajna Christopha Günthera. Tomu patří prémie pět tisíc eur. Německé hřiště, zařazené do série poprvé, hráčům značně vzdorovalo, což dokládá i konečné skóre obou jmenovaných -2.


Odkazy: … Schloss MoylandHřiště na sat. mapěOrder of Merit

.