Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Češi nový turnaj na EPD Tour nezvládli, ani jeden nehrál finále

02.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Turnaj Schloss Moyland Golfresort Classic nepřinesl českým barvám žádnou radost. Ani jeden ze šesti účastníků neprošel cutem.

Marek Nový, jenž na EPD Tour usiluje o místo mezi první pětkou, zahrál +13 a za postupovou hranicí zaostal o tři rány. Už po prvním kole za 77 (+6) se zařadil na dělené 57. místo a místo útoku na cut přidal ve druhém ještě úder navíc. V Order of Merit si mírně pohoršil, klesl na devátou pozici.

Nejlepším českým účastníkem byl Jakub Kučera, jenž však zahrál pouze o málo líp než Nový a ani jeho +12 nestačilo na účast ve středečním finále. Také Robert Schovánek klesl z nadějné dělené 43. pozice a skončil se skóre +14. Další jsou na tom v součtu dvou kol ještě hůř: Petr Skopový +18, Jan Zedníček +35. Luboš Vávra do turnaje nenastoupil.

Vítězem se stal německý amatér Sebastian Heisele, jenž v rozstřelu porazil svého krajna Christopha Günthera. Tomu patří prémie pět tisíc eur. Německé hřiště, zařazené do série poprvé, hráčům značně vzdorovalo, což dokládá i konečné skóre obou jmenovaných -2.


Odkazy: … Schloss MoylandHřiště na sat. mapěOrder of Merit

.