Tři Češi na Q-School v Bogognu

26.09.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Syn Šimon a otec Petr Zachové

Q-School European Tour – first stage, section C, Bogogno, Itálie
(23. -25.9. 2014, bez časového posunu)

Pátek – finálové kolo
Ze zbylé české dvojice to byl amatér Šimon Zach, kdo statečně bojoval, ale ani skvělý výkon 68 ran (-4) nestačil na postup do další kvalifikační fáze. Útok vedl ve dvou vlnách. Na první devítce zapsal tři birdie, pak ale po bogey na jamkách 11 a 13 začaly problémy. Zach se z nich nebojácně dostal sérií čtyř birdie. Jenže ani zaskórovat na finálové jamce by bývalo nebylo co platné, on navíc zakončil své vystoupení v Bogognu bogey a celkovým skóre -1. Odjíždí s děleným jednatřicátým místem, postupovalo se za -4. Vítězný Joon Kim zahrál -19.

Osud Petra Gála byl opačný. Po jediném birdie na trojce se v jeho zápisu hromadila bogey a mezi ně se vešlo i triple bogey na tříparové dvanáctce. Špatnou druhou polovinu turnaje korunoval golfista výsledkem 81 (+9) a s bilancí +11 obsadil poslední 54. místo z hráčů, kteří prošli cutem.

 

Šimon Zach

Čtvrtek – 3. kolo
Shodný výsledek 77 ran (+5) má za následek pád profesionála Petra Gála i amatéra Šimona Zacha výsledkovou listinou. Šance na postup do další kvalifikační fáze se dost zmenšila, od horní dvacítky jsou nyní Češi vzdáleni pět a šest úderů. Daniel Suchan zakončil své vystoupení solidním even parem 72, s celkovým součtem +17 se jej však nebude týkat ani finálové kolo tohoto turnaje, skončil na děleném 87. místě. Vede Ital Cristiano Terragni se skóre -13.

Gál i Zach hráli současně, jen každý v opačném pořadí devítek italského hřiště. Prvně jmenovaný nabral ztrátu velmi záhy, od jedničky do osmičky zapsal jedno birdie a pět bogey, Šesté přidal na čtrnáctce a skórovat se mu již nezdařilo. Výsledkem je dělená 45. pozice (+2). Jeho krajan se čtrnáct jamek držel na úrovni paru, prostřídal tři bogey a tři bidie. Závěr byl však zklamáním. Na jamkách 6 až 9 vytvořil sérii bogey – bogey – double bogey – bogey a zničil po tři dny budované postavení. Zach je na dělené 48. příčce (+3).

„Dnešní kolo nebylo z počátku  vůbec zlé,“ sděluje z Bogogna Šimon Zach. „Ale velice jsem se trápil na greenech. Vyvrcholilo to na osmé jamce, kdy jsem po trojputtu zahrál ránu za hranice hřiště do autu. Výsledných 77 a hodně práce do cutu. Zítra startuji v 9:10 a jsem připraven zahrát takové číslo, jaké je potřeba. Budu dělat co umím nejlépe. Hrát golf,“ uzavřel informaci Zach.

 

Petr Gál

Středa – 2. kolo
Petr Gál se Šimonem Zachem si vyměnili pozice, oba se ale dál drží ve hře o postup. Prvně jmenovaný zahrál 68 ran (-4) díky vynikající druhé devítce. Přišel na ni s bilancí +1, ve druhé polovině kola však předvedl pět birdie a s průběžným skóre -3 se posunul na dělenou šestnáctou příčku. Amatér Šimon Zach hrál even par 72 (čtyři birdie, dvě bogey, jedno double bogey), zůstal na bilanci -2 a klesl na dělené pětadvacáté místo. Vede Ital Joon Kim se skóre -11.

„Dnešní kolo bylo nahoru dolu. Zahrál jsem pár fantastických ran, ale také pár hloupých chyb. Výsledek 72 ran a  25. pozice mě poskytuje slušné vyhlídky v polovině turnaje,“ uvedl Šimon Zach.

Daniel Suchan se zejména díky eaglu na pětiparu číslo tři, kde o den předtím zahrál double bogey, viditelně zlepšil, jaké to jeho zlepšení ale je, ukazuje pohled na leaderboard, kde je třetí z Čechů na posledním stém místě z klasifikovaných hráčů (jeden odstoupil a dva byli diskvalifikováni). Suchan má v zápisu ještě tři birdie, ale i tři double bogey a jedno triple bogey. U jeho jména jsou hodnoty 83+78 (+17).

 

Šimon Zach

Úterý – 1. kolo
Nejlepší začátek z české trojice, která se vešla do dopoledních startovních časů, měl Šimon Zach. Hrál čtyři birdie, všechny na pětiparech, a dvě bogey, obě na tříparech, a dal dohromady výsledek 70 ran (-2). Znamená to dělené šestnácté místo se ztrátou na jiného amatéra Tima Gornika ze Slovinska, jenž se usadil ve vedení. Solidně si počínal i Petr Gál, jehož výkon 73 (+1) po třech birdie a čtyřech bogey znamená 43. pozici a s předpokládaným zlepšením v dalších dnech uchování nadějí. Naopak v případě Daniela Suchana je patrně po nich. Při třech double bogey a jednom triple bogey to sotva mohlo dopadnout lépe, než jak vypovídá konečných 83 (+11), třetí nejhorší výkon kola.

„Dnešní kolo proběhlo za slunného počasí,“ informuje z Itálie Šimon Zach. „Ranní start z desáté jamky se vydařil a po prvních šesti jamkách jsem zapisoval skore  -2. Pak jsem dvakrát minul green na paru tři a bylo z toho bogey. Zbytek kola jsem už hrál bez chyb. Caddyho mi dělal táta a vedl si skvěle. Výsledné skore 70 ran a dělená 16. příčka je pro mě příjemným zakončením prvního dne,“ pochvaluje si český hráč.

Před turnajem
Profesionálové Relmost ProGolf Teamu Daniel Suchan a Petr Gál, spolu s amatérem Šimonem Zachem vstoupí do první části kvalifikace na European Tour 2015. Po cutu ve třetím kole postoupí do finále hráči se skóre nejvýše 7 úderů nad posledním postupovým místem. Počet postupujících bude oznámen po startu všech hráčů sekce.

Dějištěm je hřiště Del Conte klubu Circolo Golf Bogogno na úpatí Alp. Je linksového typu, má par 72 a délku 6 485 metrů. Do druhé kvalifikace, která se odehraje v listopadu ve Španělsku, se již kvalifikovali Ondřej Lieser, Stanislav Matuš a Filip Mrůzek.

Odkazy: Circolo Golf BogognoHřiště na satelitní mapěWebkamera … Stránky Q-School

.