Češi podruhé v Maroku

15.04.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Open Dar Es Salam, Royal Golf Dar Es Salam (Red Course), Rabat, Maroko
(15. – 17. dubna 2013, časový posun: -1 hodina)

 


Středa – finálové kolo
Dělené dvanácté místo je solidním počinem Marka Nového, jenž se podruhé zlepšil  až na 71  ran (-2) a s konečným výsledkem +1 zaostal o dva údery za top 5. Filip Mrůzek se na závěr naopak zhoršil, zahrál 78 ran (+5)  a klesl na konečné 37. místo.  Turnaj patřil tentokrát Švýcarům. Vítězný  Damian Ulrich dosáhl konečné bilance -8 a spolu s druhým v pořadí Kenem Benzem ostatním výrazně poodskočili. Němec Bernd Ritthammer čtvrtým místem jistil pozici lídra ve finančním žebříčku, i když jak Benz, tak skotský obhájce titulu David Law, jenž skončil třetí, se mu přiblížili..
Nový dokonce sahal po ještě výraznějším výsledku. Po bogey na dvojce se dostal do fazony a tři birdie, jimiž se dostal pod par, vyfutroval eaglem na pětiparové desítce. Pak ale už neskóroval a dvě bogey ho zase vyhnmala z první desítky leaderboardu. Mrůzek má po dvou akcích, jež na ProGolf Tour absolvoval, na kontě 799 eur a figuruje na 76. příčce Order of Merit. Vylepšit tuto pozici bude moci na Open Lixus, který se v Maroku hraje od neděle do úterý.

Konečné Top 10:

Úterý – 2. kolo
Filip Mrůzek a Marek Nový prošli cutem, Ondřej Lieser nikoli. Dva úspěšní čeští hráči jako by se kopírovali ve svých výsledcích, mají v zápisech dvě shodná kola. V tom druhém zapsali identické skóre 73 ran, tedy na úrovni even par. Cut nakonec klesl až na +5. Na to nestačil Lieser, který po dvojím shodném výsledku  80 ran našel v osobní bilanci skóre +14 a od postupové hranice se vzdálil na deset ran. Na vedoucí pozici se vyšvihl Švýcar Damian Ulrich s průběžným skóre -7.

Top 10 druhého kola:

 

Pondělí – 1. kolo
Marek Nový a Filip Mrůzek začali shodným výsledkem 76 ran (+3) a jsou na dělené 37. pozici. Nedařilo se Ondřeji Lieserovi. S výsledkem 80 (+7) figuruje na 78. místě s menší šancí na cut. Vede Holanďan Daan Huizing, jenž zapsal výsledek 70 (-3). Za ním je čtveřice konkurentů dělících se o druhou příčku se ztrátou jednoho úderu.
Nový, jenž tady před rokem skončil druhý, zahrál tentokrát jen jedno birdie proti čtyřem bogey. Na své druhé devítce (první v pořadí, jak je psáno hřiště) se pokoušel zaútočit z bilance +2, ale nakonec mezi samé pary přece jen vměstnal ještě jednu ztrátu. Mrůzek skóroval třikrát, ale zase jsou v jeho zápisu dvě double bogey (tříparová sedmnáctka, čtyřparová sedmička, v tomto pořadí je hrál). Lieser se dostal do útlumu tím, že na jamkách 3 až 7 zahrál pět bogey po sobě. Jeho jediné birdie dne přišlo na desítce a výsledek definitivně pokazil na jamce šestnácté, kde přidal dvě rány najednou.

Top 10 prvního kola:


Marek Nový zde v loňském roce přidal důležitou cihlu ke schodišti, po němž vystoupal až k přechodu na vyšší úroveň, do Challenge Tour. Druhé místo se bude snažit zopakovat na turnaji, který je zároveň jeho poslední přípravou před odletem do Španělska k jeho druhé akci na vyšším evropském okruhu. Spolu s ním startují ještě Ondřej Lieser, jehož cesta bude podobná, a Filip Mrůzek, který jako jediný z Čechů před týdnem na první marocké štaci ProGolf Tour prošel cutem.
Hraje se o podíly z dotace 30 tisíc eur. Na parkovém hřišti s parem 73 o délce 6 702 metrů, jehož ozdobou je tříparová devítka o délce 172 metrů, se hrál turnaj Open de Maroc. Přítomna je takřka kompletní špička, včetně skotského obhájce titulu Davida Lawa.

Odkazy: … Royal Golf Dar Es SalamHřiště na satelitní mapě …  Loňské zpravodajství na golf.cz

 

.