Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Češi na ProGolfTour v Německu

14.07.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Praforst Pro Golf Tour Fulda, Golfclub Hofgut Praforst e.V., Fulda, Německo
(12. – 14. července 2013, bez časového posunu)

 

Ondřej Lieser

Neděle – finálové kolo
Jediný z Čechů, který zůstal ve startovním poli, Ondřej Lieser si ve finálovém kole oproti sobotě o ránu polepšil na 71 (-1), ale v celkovém pořadí klesl. Vypadl z top 10 a obsadil 16. pozici s konečným skóre -6. Loňské vítězství obhájil Francouz Kenny Le Sager s bilancí -14 ran o jeden úder před Němcem Christophem Güntherem.
Lieser skóroval hned na jedničce, po první polovině kola byl zpět na even paru. Zkraje druhé devítky, přesněji na desáté jamce, pokračoval svým třetím birdie dne a tím pohyb v jeho skórkartě ustal, pak už zapisoval jen pary. Je to počtvrté celkově a potřetí za sebou, co bral finanční prémii, nejvyšší letos: 490 eur. S průběžným ziskem 1 688,38 eura mu v Order of Merit patří 73. místo. Výš jsou z krajanů Stanislav Matuš a Lukáš Tintěra. Celkově vede finanční žebříček nadále Němec Bernd Ritthammer ziskem 21 596,17 eura.

Sobota – 2. kolo
Solidním výkonem na úrovni paru 72 si Ondřej Lieser sice pohoršil, ale udržel si místo v první desítce momentálního pořadí, do závěrečného dějství půjde jako dělený devátý. Po čtyřech birdie a stejném počtu bogey prošel jistě cutem s průběžným skóre -5. Na vedoucí duo Richard Kind, Christoph Günther má ztrátu čtyř úderů. Z ostatních Čechů si nedělní finále nezahraje žádný.
Výsledky Čechů:
Lieser -5, Nič +15, Špůr +17, Ťupa +20, Sedláček +22, Vávra +25.

Pátek – 1. kolo
Vynikající úvod Ondřeje Liesera znamená útok českého golfista na nejvyšší pocty. A to ještě pokazil závěr, na sedmnácté jamce zahrál double bogey. Než k tmu došlo, byl dokonce vedoucím mužem průběžného pořadí. Kolo začal skvěle, na první pětiparové jamce se mu podařil eagle. Na mínus dvou byl ještě po osmé jamce, pak začala jeho úspěšná série. Od devítky do šestnáctky si připsal pět birdie, až pak přišla zmíněná nepříjemná korekce na konečné skóre 67 ran (-5). Lieser se zařadil nadělené třetí místo, vedoucí dvojice Christoph Günther z Německa, Robin Kind z Nizozemska je o jeden úder lepší.
Zbylí Češi zdaleka tak úspěšní nebyli. Petru Ničovi se stala neuvěřitelná věc,  na druhé jamce se mu rozlepil  putter. Deset jamek čekal na náhradní, se kterým se ale nakonec nedalo hrát. Zahrál 42 puttů a došel kolo s výsledkem 82 ran.

Výsledky českých hráčů:
3. Ondřej Lieser -5
135.Ondřej Špůr +10
135. Petr Nič +10
138. Luboš Vávra +12
142. Tadeáš Sedláček +13
146. Ladislav Ťupa +15


Přestože někteří Češi se snaží chopit příležitosti na European Challenge Tour, na tradiční hřiště se letos vydala šestice jejich krajanů, mezi nimi i ti, kteří již mají na svém kontě několik výrazných výsledků, Ondřej Lieser a Petr Nič. Doplňují je Ondřej Špůr, Ladislav Ťupa, Luboš Vávra a Tadeáš Sedláček. Až na lídra finančního žebříčku Bernda Ritthammera jsou tu hráči z popředí tohoto průběžného pořadí. Jeden z pouhých dvou červencových podniků „třetiligové“ série se uskuteční na hřišti s parem 72 a dlouhým 6 295 metrů. Hraje se tradičně o 30 tisíc eur (asi 777 tisíc korun).

Odkazy: … Golfclub Hofgut Praforst e.V … Hřiště na satelitní mapě …  Order of Merit