Čtyři Češi na ME midů v Bulharsku

06.06.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Zelinka, Tenk, Šulc, Vymazal

Mistrovství Evropy mid-amatérů, Pravec, Bulharsko (5. – 7.6.2014)

Sobota – poslední kolo
Midamatérským mistrem Evropy se stal Němec Alexander Koller. Zvítězil v tříčlenné rozehrávce s Australanem Richardem Heatem a krajanem Felixem Banzhafem (všichni -6).
Nejlépe umístěným Čechem je Tomáš  Vymazal na 22. místě (+4). David Zelinka skončil na 67. místě (+21), Filip tenkl na 87. místě (+31) a Marek Šulc na 89. pozici (+32).

Pátek – 2. kolo
Dnes hrál z Čechů opět nejlépe Tomáš Vymazal.  Tři berdíky a dvě bogey, jednu pod a celkem +1 posunuly Vymazala o třináct příček dopředu na 16. místo.
David Zelinka hrál  78 a postoupil na 66. pozici (+13). Marek Šulc dnes 87 a 82. místo (+18). Filip Tenkl dne donesl 88 ran a s celkovým skóre +25  klesl na 95. pozici.

Čtvrtek – 1. kolo
Dnes hrál z Čechů nejlépe Tomáš Vymazal s pěti bogey a třemi berdíky (+2). Výsledek ho zařadil na 29. místo. Marek Šulc je na 35. místě (+3), David Zelinka na 66. místě (+7) a Filip Tenkl na 85. pozici (+9.)
Vedoucím hráčem je Němec Alexander Koller (-8).

Před turnajem
Marek Šulc, Filip Tenkl, Tomáš Vymazal a David Zelinka reprezentují Českou republiku na Mistrovství Evropy mid-amatérů v bulharském Pravci. Mistrovství se hraje na nádherném hřišti v horách, asi 60 kilometrů na severovýchod od Sofie. Startovní pole má po několika odhláškách 117 jmen. Titul z loňského roku z Penati nepřijede obhajovat Francouz Bertrand Noel, stříbro a bronz budou obhajovat  Richard Heath z Austrálie a Albert Tuerklitz z Německa.

Česká republika má na mistrovství dalšího reprezentanta ve významné roli. Ředitelem šampionátu a hlavním rozhodčím je Čech, zkušený organizátor a mezinárodní rozhodčí Luboš Klikar, generální sekretář České golfové federace.

Hraje se na hřišti Pravec Golf Resortu s parem 72 a délkou 6 429 metrů z bílých odpališť. Tříkolový turnaj  dohrají všichni zúčastnění, turnaj nemá obvyklý cut po druhém kole.

Odkazy: Pravec GC Hřiště na satelitní mapě

.