22.08.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
HroAbrCejVla

Hromádka, Abrahámová, Cejnarová, Vlašínová

ISU – 29. Letní Univerziáda, Taipei, Tajwan, Čína ( 24. – 27.8.2017, časový posun +6 hodin)

Golfový turnaj byl pro špatné počasí zkrácen na 54 jamek. Konečné jsou tedy výsledky třetího kola.

Sobota – 3. kolo
Kristýna Abrahámová dnes zahrála nejhorší kolo, 77 ran a klesla na 16. pozici (+7). Kateřina Vlašínová naopak zahrála své nejlepší kolo, 71 ran  a posunula se na 27. místo (+13). Přeskočila Adélu Cejnarovou, která se zhoršila o čtyři údery, donesla 78 ran a ztratila dvě pozice výsledovky. Skončila  na 30. místě (+16).
V ženské soutěži získala zlatou medaili Američanka Mariel Lancy Galldiano (-8).
V soutěži národů  jsou Češky na pěkném 8. místě za Itálií a před Švýarskem. Zvítězil tým USA před Tajwanem a Koreou.

Martin Hromádka zopakoval výkon 77 ran a skončil na  50. místě (+18). V mužské soutěži získal zlatou medaili  Mexičan Raul Pereda De La Huerta (-16) a tým Japonska.

Leaderboard:   Muži      Ženy

*

Pátek – 2. kolo
V druhém kole se čeští hráči výrazně zlepšili.
Martin Hromádka hrál o tři údery méně, 77 ran a  polepšil si o dvě pozice. Je na 52. místě (+13).
V ženské soutěži je i druhý hrací den nejvíce vpředu Kristýna Abrahámová. Donesla o dvě rány lepší výsledek, 72 ran, v paru. Posunula se do Top 10  na 10. místo (+2).
O šest ran se zlepšila Adéla Cejnarová. V druhém kole hrála 74 úderů, polepšila si o sedm pozic, obsadila 28. místo (+10).
Kateřina Vlašínová hrála v druhém kole o deset ran méně, 74 ran a poskočila na 38. místo (+14).

Družstvo žen se posunulo na 6. místo v soutěži družstev. Vedou domácí hráčky tajvanské Číny.

Lídři se nezměnili. Mužskou soutěž vede Japonec Kazuki Higa (-15), ženskou Mariel Lancy Galdiano (-5).

*

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole zahrála z Češek nejlépe Kristýna Abrahámová 74, která se postavila na krásné 13. místo (+2). Z dalších Čechů nikdo nestlačil své skore pod 80 ran.
Martin Hromádka hrál 80 ran a je v mužské soutěži na 54. místě  (+8).
V čele je Japonec Kazuki Higa s rekordním výsledkem 63 ran (-9).
V ženské soutěži je druhou Češkou v pořadí Adéla Cejnarová. Výsledkem 80 ran se usadila na 35. místě (+8).  Kateřina Vlašínová, hrála 84 ran a  přenocuje na 52. místě (+12). Vede Američanka Mariel Lancy Galdiano s výsledkem 67 ran (-5).
V Poháru národů jsou Češky na 10. místě

Leaderboard:   Muži      Ženy

*

LogoLezÚvod
Český svaz univerzitní sportu vyslal na 29. Letní univerziádu na Taiwanu čtyři golfisty. V mužské soutěži bude hrát Martin Hromádka, v ženské soutěži Kristýna Abrahámová, Adéla Cejnarová a Kateřina Vlašínová. Výpravu vede Jana Giacintová.

Golfová část univerziády se uskuteční na hřišti Sunrise Golf & Country Clubu na severu ostrova, 60 kilometrů jihozápadně od Taipeje. Hřiště má par 72 a délku 6.584 metrů. Hrají se čtyři kola bez cutu.

Na předchozí Univerziádě 2015 v korejském Gwnagju, kdy v Asii řádil virus MERS, se  z Češek se nejlépe umístila Marie Luňáčková na 23. místě (+19). Kateřina Krásová obsadila 33. místo (+26), Barbora Baková 34. místo (+27).
V soutěži družstev zvítězily Korejky před Japonkami a Američankami. Český ženský tým skončil na 10. místě.

Leaderboard

Odkazy:  Sunrise GCC     Hřiště na satelitní mapě   Stránky univerziády    Univerziáda 2015