Češi na European Young Masters

24.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Tým České republiky

Sobota – poslední kolo
Česká republika skončila na 15. místě. V poháru národů zvítězila Anglie před Španělskem a Finskem.

Chlapci: Erik Palkovský (+7) se umístil na konečném 18. místě individuálního pořadí. Martin Max Tauchert skončila 29. místě (+14). Zvítězil Angličan Bradley Moore (-9).

Dívky: Jana Melichová (+9) se umístila na konečném 16. místě individuálního hodnocení, Františka Luňáčková na 20. místě (+10). Zvítězila Španělka Covadonga Sanjuan (-7).

Pátek – 2. kolo
Po druhém kole klesla Česká republika na 13. místo Poháru národů. Vede Španělsko před Anglií a Norskem.

Chlapci: Martin Max Tauchert a Erik Palkovský se drží pohromadě a dnešním výkonem +45 klesli svorně na 22. místo (+7). Vede Angličan Bradle Moore (-9).

Dívky: Jana Melichová si polepšila a postoupila na 5. místo individuálního hodnocení  (+4). Marie Luňáčková klesla na 13. místo (+6). Vede Španělka Covadonga Sanjuan (-6)

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole je Česká republika na 9. místě Poháru národů. Vede Anglie před Španělskem a Portugalskem.

V individuálním hodnocení chlapců jsou Martin Max Tauchert a Erik Palkovský spolu na 16. místě (+3). Vede portugalec pedro Almeida (-5) před Angličanem Bradley Moorem (-4) a Francouzem Victorem Vevretem (-2).

V individuálním hodnocení dívekje Jana Melichová na děleném 8. místě (+2) Marie Luňáčková na 10. místě (+3). Vede Španělka Covadonga Sanjuan (-4) před Maďarkou Csillou Laitai-Rosza (-3).

European Young Masters (EYM)  je mistrovstvím Evropy hráčů do 16 let. Po třech letech konání u maďarského Balatonu se šampionát přesouvá do Německa na hřiště Hamburger Golf Clubu.
Na tento ročník vyslala Česká golfová federace Erika Palkovského, Martina Maxe Taucherta, Janu Melichovou a Františku Luňáčkovou. Reprezentaci vede trenér Joaquin Millán Navarro.

Česká republika bývá na EYM úspěšná. Loni skončil tým na 3. místě v Poháru národů, Zach na 6. místě a Šteindlerová na 7. místě individuálního pořadí.  Nejúspěšnějším ročníkem byl rok 2009, kdy Česká republika získala dvě zlaté medaile. Tehdy čtrnáctiletá Spilková zvítězila v individuálním pořadí, Vlčková skočila šestá a Česká republika zvítězila v Poháru národů.

Odkazy: … Hamburger GC Hřiště na satelitní mapě Stránky EYM

Z archivu Golf.cz  – EYM: 2012201120102009