Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Češi na Challenge de Espaňa – Mrůzek na 38. místě

05.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Filip Mrůzek

Filip Mrůzek

European Challenge Tour – Challenge de Espaňa, Urturi, Španělsko (2. – 5.5.2019)

Neděle – finálové kolo
Mrůzek závěr turnaje pokazil. V posledním kole mu uteklo jediné double bogey ze čtyř kol. V součtu se třemi bogey a dvěma birdie vyšel výsledek 75 ran, který upravil konečné celkové skore českého hráče na -1 a znamená odsun na konečné 38. místo (-1).

Skvělým posledním kolem zvítězil Francouz Antoine Rozner (-13). S jedním eagle a čtyřmi birdie dosáhl výsledku 66 ran, šest pod par. Přeskočil Garciu Rodrigueze a Simonsena a nechal je za sebou o čtyři údery. Lídr třetího kola, vítěz ze Zbraslavi Ben Stow ztratil šanci na vítězství výsledkem 73 ran, jednu nad par a musí se spokojit s až 9. místem (-7).

Další umístění: 7. Meronk (-8), 13. Vecchi Fossa (-6), 23. Linard, Mivis (-4), 27. Rusch, Hoey, G.Porteous, Syme, Besseling (-3), 38. Schneider (-1), 42. Perrier (E), 66. Kolbing (+10).

Leaderboard

Skorkarta Filipa Mrůzka – 4. kolo

MruSkore4k

.

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek

Sobota – 3. kolo
Ve třetím kole si Mrůzek vybral svůj slabší den. Hrál birdie a dvě bogey, 73 ran, jednu nad par  a odsunul se z 5. na na 18. místo (-4).
Stále vede Španěl Sebastian Garcia Rodriguez (-10) před dvojicí Simonsen, Stow (oba -8).

Další pozice: 7. Sjöholm (-6), 12. Schneider, Syme, G.Porteous (-5), 18. Kölbing (-4), 48. Perrier (E), 57. Besseling (+1).

Laderboard

Skorkarta Filipa Mrůzka – 3. kolo

MruSkore3k

 

Jan Cafourek - Filip Mrůzek

Jan Cafourek – Filip Mrůzek

Pátek – 2. kolo
Báječný Mrůzek, Cafourkův kolaps.
Filip Mrůzek hrál opět velmi dobře, 70 ran, dvě pod par, s jedním eagle, čtyřmi birdie a čtyřmi bogey. Mrůzek se drží v Top 10, je na 5. místě (5)

Janu Cafourkovi se rozpadla hra a generálka na Prague Challenge dopadla zle. Začal bogey na první jamce, na třetí jamce padlo double bogey. Na dalších pěti jamkách přišla série jednoho birdie a čtyř bogey, a po devíti jamkách byl šest ran nad parem. V druhé devítce sice bojoval, ale padlo další jedno bogey na jedenácté jamce. Zbylých sedm jamek už hrál samé pary. Skončil se výsledkem 79 ran a s celkovým skore +4 zůstal za hranicí cutu. Do víkendových kol nepostupuje.

V čele turnaje je čtveřice hráčů se skore -9. Jsou to Španěl Garcia Rodriguez, Dán Simonsen, Angličan Armitage a Dán Hojgaard.

Další pozice:   5. Sjöholm (-5), 7. Stow, Syme (-4), 15. Mivis,  Kolbing, Riush (-3), 25. Perrier (-2), 36. Linard , Vecchi Fossa, G.Porteous (-1).
Cutem neprošli: Fenasse, Ch.Koepka, Havret, MAnassero, Sciot-Regist, Boyd, Cafourek,  LaPorta, Von Delinghausen, Gradecki, Del Moral. 

Leaderboard

Skorkarta Filipa Mrůzka – 2. kolo

MruSkore2k

Skorkarta Jana Cafourka – 2. kolo

CafSkore2k

Do třetího kola Mrůzek vyrazí  v sobotu v 10:20.

.

Jan Cafourek - Filip Mrůzek

Jan Cafourek – Filip Mrůzek

Čtvrtek – 1. kolo
Báječní Cafourek a Mrůzek.
Český profesionál Jan Cafourek začal turnaj nejlepším možným způsobem. Zahrál 69 ran, tři pod par a zařadil se na 7. místo  (-3). První devítku došel skromně v paru, v druhé devítce se rozjel. Na prvních šesti jamkách nasázel tři birdie a poslední tři šel v paru.
Filip Mrůzek startoval z desítky odpaliště. První devítku také došel v paru, protože hrál devět parů v řadě. I on se rozjel v druhé devítce, když na prvních čtyřech jamkách zahrál tři birdie. Pak zahrál dalších pět parů a skončil také s výsledkem 69 ran. Sdílí s Cafourkem 7. místo.

Vedou Rakušan Martin Wiegele a Severní Ir Michael Hoey (oba -5).  O třetí místo (-4) se dělí Ben Stow, Sebastian Garcia Rodriguez, Ewen Ferguson a Enrico Di Nitto.

Další pozice: 7. Kölbing, Perrier,Vecchi Fossa (-3), 20. Sjöholm, Ahiokas, Schneider, Rusch (-2), 36. Mivis, Meronk, Senior (-1), 87. Sciot-Siegrist, Girrbach, Manassero (+1), 103. Gradecki, Mejow, Ch.Koepka (+2), 116. G.Porteous, Von Delingahausen (+3).

Leaderboard

Do druhého kola vyrazí v pátek Jan Cafourek v 8:10 z desítky odpaliště a Filip Mrůzek v 9:30 z jedničky.

Skorkarta Jana Cafourka – 1. kolo

CafSkore1k

Skorkarta Filipa Mrůzka – 1. kolo

MruSkore1kb

.

Úvod
Týden před Challengí na Zbraslavi odjeli Jan Cafourek a Filip Mrůzek  ladit formu do Španělska na třetí turnaj sezóny European Challenge Tour ve španělském Urturi.
Za soupeře budou mít, kromě jiných, přes dvě desítky španělských hráčů toužících po titulu na domácí půdě. Na startu dále budou vítěz minulého turnaje v Turecku Skot Connor Syme, loňský vítěz ze Zbraslavi Ben Stow, vítěz z Albatrossu Garrick Porteous, Matteo Manassero, Marcel Scheneider, Chase Koepka, Christopher Mivis, Mateus Gradecki, Joel Girrbach, Filip Mejow, Damien Perrier, Robin Sciot-Siegrist, Joël Sjoholm a další.

Hraje se na hřišti Izki Golf Clubu a s parem 72 a délkou 6.566 metrů.

Dotace turnaje je 200.000 Eur

Do prvního kola vyráží Cafourek ve čtvrtek  z jedničky ve 13:10, Mrůzek z desítky ve 14:30.

Leaderboard

Odkazy:    Izki Golf     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

.