Čejku dál trápí alergie, ale na Světový pohár chce

26.10.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Alex Čejka

Alex Čejka se připravuje na Světový pohár. Ta informace je překvapující, protože český golfista má velké problémy s travní alergií. Na turnaji dvojic, v němž by měl jako člen německého týmu doplnit Martina Kaymera, však nechce chybět, přestože toho v poslední době moc nenahrál.

„Chci být v dobré formě, postavit se na start a zasloužit se o úspěch německých barev,“ stojí na oficiálním hráčově webu. Jenže je tam taky informace o tom, že Čejka bude startovat na turnaji Nationwide Tour na Floridě, který skončil v neděli. Následuje smutná noticka, že nový atak jeho nemoci jej nepustí do hry.

Nejlepší páry se do čínského Mission Hills sjedou na konci listopadu, času je tedy dost. Čejkův zdravotní stav nicméné vzbuzuje obavy. „Vypěstoval jsem si alergii, napadající moje tělo, ruce a zápěstí, která mě svědí,“ potvrdil čtyřicetiletý golfista pro web European Tour a při té příležitosti dodal: „Je mi líto, že jsem nemohl hrát v Evropě od červnového French Open.

V turnajovém plánu má teď dva podniky mimo domovský kontinent, ale patřící pod jeho okruh, v Singapuru a v Malajsii. „Jsem stoprocentně přesvědčen, že na Světovém poháru budu startovat. Doma v Las Vegas jsem tvrdě trénoval a budu rád, když se na těch turnajích před Čínou zase dostanu do turnajového tempa,“ vzkázal do své vlasti.

Německo vyšle na Omega Mission Hills World Cup zcela jistě Kaymera. Ten má jasno: „Doufám, že budu moci hrát s Alexem. Dařilo se nám spolu, vždycky jsme se dokázali dobře umístit.“ Ještě připomněl triumf krajanů Bernharda Langera a Marcela Siema: „Německo vyhrálo v roce 2006, tak proč to nezopakovat?“ Langer vyhrál s Torstenem Giedeonem i v roce 1990.

Předloni se Kaymer s Čejkou podělili o sedmé místo, předtím byli pátí a v roce 2007 šestí. Mariánskolázeňský rodák by od svého debutu v roce 1995 reprezentoval Německo po jedenácté. Navzdory protialergickým injekcím však nikdy nedokáže odhadnout, kdy zákeřná choroba udeří.

Nedávno zkusil po delší přestávce hrát na Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children, ale po prvním kole za 65 se příznaky projevily znovu a on po zhoršení na 74 úderů neprošel cutem.

Protože nemohl hrát další turnaje Podzimní série, přišel o možnost zajistit si herní kartu na US PGA Tour pro příští sezonu. Díky svému jménu nebude mít Čejka pravděpodobně nouzi o pozvánky jak na americké, tak na evropské půdě, ve hře bude i zdravotní výjimka. Jeho kariéra se nicméně ocitla v kritickém bodě.

I proto by byl start na Světovém poháru vzpruhou. Kaymer k tomu doplnil: „Je to velká věc. Týmové soutěže nehrajeme příliš často a mým velkým cílem je v budoucnu vyhrát World Cup i olympijskou medaili. Nic se nepodobá tomu, když něco vyhrajete pro svou zemi.“

Čejka, jenž se nikdy netajil svým češstvím, však zároveň tím, že reprezentuje Německo, splácí vše, co pro jeho kariéru udělal sousední stát po emigraci z komunistického režimu.