Čejka se kvalifikoval na US Open

04.06.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice V zahraničí

Alex Čejka

Další skvělou zprávu vyslal svým příznivcům do světa Alex Čejka. Německý profesionál s českými kořeny si zahraje 114. ročník US Open, které startuje příští týden v Pinehurst Resort & Country Clubu v Severní Karolíně. S přehledem vyhrál jednu z kvalifikací. Jemným sítem naopak neprošli mimo jiné Mike Weir, Trevor Immelman, Rjo Išikawa, Camilo Villegas, David Duval a Tim Clark.

Čejka hrál v pondělí ve fantastické formě a po dvou kolech na hřištích Lake Merced Golf Club a Olympic Club (Ocean Course) v Kalifornii zaznamenal výsledek -11. V chladném a větrném počasí předvedl s kulichem na hlavě pět birdie v úvodním kole a šest ve druhém. Výkony 67 a 65 úderů měl bez jediného bogey, a to v konkurenci 110 golfistů, kteří bojovali opět karet.

Mariánskolázeňskému rodáku se návrat na druhý major sezony podařil sedmnáct let po premiérové účasti a bude to jeho sedmý start na US Open. Letos se koná od 12. do 15. června na obtížném hřišti Pinehurst 2, které patří mezi deset nejlépe hodnocených ve Spojených státech.

„Trochu jsem doufal, že bude zima a větrno. Pocházím z Evropy a vím, že chladné počasí kolegové z jiných koutů světa nemají rádi, ovlivňuje to jejich hru,“ vysvětloval Čejka po kvalifikaci. „V těchto podmínkách to bylo náročné, ale hrál jsem skvěle, “ pochválil se.

V kariéře odehrál 21 turnajů kategorie major a pouze dvakrát se umístil v top 10. V roce 2010 obsadil právě na US Open osmé místo, sedm let předtím skončil na PGA Championship na čtvrté příčce. „Věděl jsem, že při kvalifikaci musím hrát agresivně, zvolit správnou strategii a důvěřovat ji. Byl to ale jen jeden povedený den. Příští týden budu potřebovat čtyři dny,“ ví své Alex, který na US Open startoval naposledy v roce 2012 a obsadil dělené 41. místo.

Kvalifikaci zvládl také vítěz British Open 1997 Justin Leonard. „Je to hezký pocit, protože už jsou to nějaké tři čtyři roky, co jsem hrál US Open naposledy. Bude to zábava, protože Pinehurst 2 patří mezi má oblíbená hřiště,“ prozradil Justin novinářům.

Spolu s ním postoupili z kvalifikace například Paul Casey, Bo Van Pelt, Robert Allenby, Aaron Baddeley a Erik Compton. Vijay Singh odstoupil kvůli zranění zad. Do lokálních bojů se letos přihlásilo 10 127 golfistů. Ve čtvrtek jich do turnaje nastoupí 156.