Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Čejka na turnaji v Thajsku

15.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Asian Tour – Thailand Golf Championship, Chonburi, Thajsko (12. – 15.12.2013, časový posun +6 hodin)

 

 

Neděle – finálové kolo
Podruhé za sebou 73 ran (+1), tím pádem i další neodvratný pokles, a to až na konečné 18. místo. Tak skončil nadějně rozehraný turnaj pro Alexe Čejku, přesto je pro něj toto umístění po dvanácté pozici z Hongkongu povzbuzením do nové sezony. Německý profesionál českého původu vykročil nadějně, po čtyřech jamkách měl na kontě tři birdie. Pak už zahrál jen jedno a dvě bogey, rozhodující pro jeho skóre však bylo triple bogey ze čtyřparové 14. jamky, kterou předtím třikrát zvládl na par. Turnaj zakončil se skóre -7.
První místo s přehledem uhájil Sergio García. Španělovi stačilo 68 ran (-4), aby se dostal na konečnou bilanci -22, pro konkurenty nedosažitelnou. Druhý skončil s odstupem čtyř úderů Švéd Henrik Stenson, v top 10 jsou i další světoví hráči Charl Schwartzel, Justin Rose a Rickie Fowler.
Další pořadí: 15. Išikawa (-8), 18. Čejka (-7) 26. Koepka (-6), 30. B. Watson (-5), 36. J.M. Singh (-4), 43. Daly (-2).

Konečné top 10:

Sobota – 3. kolo
Finálový flight Alexi Čejkovi tolik nesvědčil. Německý profesionál českého původu zahrál poprvé nad par a po výkonu 73 (+1) zhoršil svou celkovou bilanci na -8. V zápisu má dvě birdie a tři bogey, znamená to propad na dělené 11. místo průběžného pořadí.
Vede Španěl Sergio García se skóre -18 o čtyři rány před Švédem Henrikem Stensonem a Anirbanem Lahirim z Indie. Oba Evropané ve třetím kole přinesli výsledek 65 (-7). Samostatně čtvrtý je Angličan Justin Rose (-13). „Bylo to skvělé, zahrát zase 65,“ pochvaloval si García. „Zahrál jsem několik hodně dobrých ran a pár skutečně výborných puttů. A zakončit kolo birdie, birdie, to potěší vždycky.“

Top 10 třetího kola:

Pátek – 2. kolo
Německý profesionál českého původu Alex Čejka zahrál nejlepší úvodní kolo turnaje Thailand Golf Championship ze série Asian Tour a v jeho polovině se dělí o třetí místo. Ve vedení jsou Španěl Sergio García a Angličan Justin Rose.
Čejka ve čtvrtek zahrál 64 ran (-8) a navázal na solidní výkony z minulého týdne, kdy se po tři kola pohyboval v top 10 na Hong Kong Championship, patřícího o European Tour, kde skončil dvanáctý. V pátek už se mu tolik nedařilo a po výkonu 71 (-1) klesl, avšak s bilancí -9 má ztrátu jen dvou úderů na oba lídry.
Turnaj je skvěle obsazen, o ránu za třiačtyřicetiletým hráčem z Mariánských Lázní figuruje Američan Rikie Fowler a dva údery zpět je Švéd Henrik Stenson.
„Doufám, že forma mi vydrží,“ konstatoval po skvělém začátku Čejka. Ačkoli to se na druhý den tak úplně nepotvrdilo, Čejka v Amata Spring Country Clubu potvrzuje, že se mu vyplatila herní přestávka poté, co ani na nižších amerických okruzích nezastavil pokles výkonnosti, která ho loni stála místo mezi zámořskou elitou.
Top 10 druhého kola:

.