Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Časnou ranní radost zažil na Sicílii unavený a neholený Jacquelin

21.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Raphaël Jacquelin

Jeho vousy byly tentokrát ještě delší než jindy, bradu se strništěm však Raphaël Jacquelin ukazoval tentokrát ze srdce rád. V pondělní dohrávce měl trable, přesto nakonec uhájil vítězství na Sicilian Open.

Nový turnaj European Tour se stal dějištěm návratu francouzského golfisty na výsluní po čtyřech letech. Taková doba uplynula od jeho minulého vítězství na BMW Asian Open. Spolu s výhrou na Open de Madrid v roce 2005 má tedy už tři tituly z velké kontinentální série.

Jacquelin si na hřišti resortu Donnafugata vydělal 166 660 eur z milionové dotace a ve finančním žebříčku Race To Dubai se posunul na dvaadvacáté místo. Zároveň skočil do první stovky světového pořadí.

„Cítil jsem se ráno už unavený, ale zahrál jsem to skvělé birdie na čtrnáctce. Zůstal jsem trpělivý,“ uvedl klasický recept na úspěch lídra ve finále. „Anthony na mě zle dotíral,“ dodal Jacquelin.

V neděli se nad italský ostrov ve Středozemním moři přihnaly mraky a dvě a půl hodiny se nehrálo. Ti nejlepší svůj program nedokončili a přenocovalo se přesně ve chvíli, kdy Jacquelin zahrál své první bogey, zatímco jeho nejvážnější konkurent Anthony Wall na stejné dvanácté jamce zapsal birdie a téměř srovnal krok.

V pondělí byli chvíli ve vedení oba, avšak Angličanovi se stalo osudným double bogey na sedmnácté jamce. „Musím říci, že jsem zklamán. Myslel jsem, že jsem trefil green,“ zalkal Wall nad tím, že místo bezpečné pozice zahrál o necelý metr kratší ránu, takže mu míč sjel do vody.

Možnost zkusit play-off mu nevyneslo ani závěrečné birdie, protože Jacquelin paroval a udržel si náskok jedné rány. Wallovo čekání na další turnajový titul se tedy dále prodlužuje a už je to slušná mezera – bylo to před jedenácti lety.

Na děleném třetím místě skončili José Manuel Lara ze Španělska a Švéd Joel Sjöholm, jejichž ztráta na vítěze už činí pět ran.