Callaway chce být mladší

31.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Nová reklamní kampaň společnosti Callaway byla vytvořena ve spolupráci se zpěvákem a hercem Justinem Timberlakem, který byl v prosinci jmenován jejím kreativním ředitelem. Jednotlivé reklamy v kampani zobrazují profesionální golfisty a jejich dech beroucí triky na ulicích Las Vegas. Reklamy mají zasáhnout mladší generaci a okořenit image firmy.

V klipech lze vidět takové hvězdy jako jsou například Phil Mickelson a Annika Sorenstam, kteří předvádějí triky s Callaway vybavením v Las Vegas. V jedné televizní reklamě je například Alvaro Quiros na vznášející se podložce, ze které odpálí míček do vzdálenosti 290 metrů přes známou fontánu Bellagio. V dalších figurují ostatní golfisté včetně Aniky Sorenstam a odpalují z jedné střechy ve Vegas na druhou, přičemž jako golfové kárky mají helikoptéry. „Chtěli jsme něco hodně zábavného, něco více rock ‚n‘ roll,“ řekl Timberlake, který byl sám v předešlých letech tváří Callaway. Reklamní spoty vznikaly na jaře 2011.

V roce 2011 Callaway utratila podstatně méně za reklamu, než její rivalové TaylorMade a Titleist. Společnost doufá, že jí kampaň pomůže získat mladistvější jméno. Na PGA Tour je nyní více mladých golfistů, Rorymu McIlroyovi je 22. Průměrný zákazník firmy Callaway je pětapadesát let starý, tento věk se snaží společnost snížit.

Callaway, která má sídlo v Kalifornii, ohlásila v roce 2009 a 2010 ztráty, stejně tak tomu bylo i v prvních devíti měsících minulého roku. Podle analytiků z Wall Street ztrácí podíl na trhu ve prospěch značek jako je Adidas a TaylorMade. Tento rok má ale společnost v plánu vše napravit, svým investorům slíbila, že letos do reklamy a marketingu dá pětadvacet miliónů dolarů.

Ve své snaze zaujmout mladší generaci musí být ale Callaway opatrná, aby se neodcizila svým starším zákazníkům. Neměl by to ale být až takový problém, snad každý golfista se rád považuje za mladšího.


Aneta Zárubová