obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Bubba Watson: Většina ran mě děsí k smrti

26.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A
Bubba Watson

Bubba Watson

Když se Bubba Watson (37) dostal poprvé na PGA Tour, stal se pro svůj netypický švih centrem pozornosti i Tigera Woodse. A dokonce i dnes na sebe vítěz Masters 2012 a 2014 dokáže kdekoliv na zámořském okruhu strhnout pozornost.

„Nemyslím si, že se to dá naučit. On je prostě přirozený talent. A je vidět, že má svou hru pod kontrolou. Navíc některé rány je opravdu zábava sledovat. Například když na drivingu  zasáhne s pětkou železo čtyři různé greeny ve vzdálenosti 85, 120, 170 a 240 yardů“, obdivuje svého kolegu Adam Scott.

Zajímavý golf Watson rozhodně předvedl i minulý týden na turnaji Northern Trust Open. Na 17. jamce – pětiparu – se ujal vedení tím, že odpálil míček 334 yardů daleko a druhou ránou dvojkou železem ho poslal na 256 yardů vzdálený green. Dva putty, birdie a o vítězi bylo rozhodnuto. S rozdílem jediné rány.

Bubba Watson

Masters

Sám Watson poté, co v roce 2012 získal svůj první titul z Masters, svůj styl hry pojmenoval jako „Bubba Golf“ – všichni vědí, co vidí, ale je těžké to popsat.

„Nesnažím se o nic speciálního. A na ničem zvláštním nepracuji,“ říká golfový samouk, který prý nikdy nevyužil služeb trenéra. „Prostě hraju golf. Vím, jak mám zahrát ránu, a tak ji tak zkusím zahrát. Většina z nich mě sice děsí k smrti, ale i tak to zkusím“.

Watson patří k nejdelším hráčů na Tour, ale také se řadí k těm z nejkontroverznějším. Na jedné straně se před ostatními hráči chvástá svými hodinkami v hodnotě 18 milionů korun, ale na druhé neváhá bez mrknutí oka vypsat šek na 50 tisíc dolarů pro oběti tsunami v Japonsku.

Většinu zásluhy na tom má jeho žena Angie a caddy Ted Scott, který mu nosí hole už více než dekádu. „Angie musí být za to, že si mě vzala, svatá. Nebo má možná taky nějaký problém,“ vtipkuje Bubba.

WatsonPing650Málokdo by do tohoto suveréna řekl, že ho  vyhraný turnaj dokáže i rozplakat. Nejdojemnější emoce předvedl, když získal svůj první PGA titul v roce 2010. A nebál se ukázat své dojmy ani o dva roky později, kdy v Augustě získal svůj první major titul. Dnes už při výhře neslzí. Zato pořádně se naštvat mu jde stále.

Naposledy se tak stalo před třemi týdny při turnaji Phoenix Open, kdy musel podle svých slov snášet verbální útoky fanoušků. Ti na něho při sobotním kole neustále bučeli a pokřikovali kvůli jeho předchozímu prohlášení, že na turnaji startuje pouze kvůli svým sponzorům. Bubba svůj výrok později mírnil tím, že ho novináři nesprávně pochopili a využili to k titulkům článků.

Sedmatřicetiletý rodák z Floridy se snaží předstírat, že mu nezáleží na tom, co si ostatní lidé myslí nebo říkají, jenže… „Hluboko uvnitř, ano, docela mě to štve. Ale musím se přes to přenést a být lepším člověkem. Po jedenácti letech na PGA Tour se musím naučit, jak na věci reagovat lépe,“ říká Watson, který díky vítězství na Northern Trust Open poskočil na čtvrtou příčku světového žebříčku.