Bubba Watson se bojí tmy

06.01.2013 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Na tiskové konferenci k turnaji Hyundai Tournament of Champions promluvil šampion z Masters Bubba Watson o svých záchvatech paniky. Přesvědčen, že s ním je něco opravdu špatně, skončil již třikrát v nemocnici. Poprvé to bylo v roce 2007, pak v roce 2009 a jednou i v roce 2011. Pokaždé mu ale řekli, že je v pořádku a že to je nejspíš problém psychický.

V dlouhém interview s reportérem Golf Magazínu Watson také promluvil o svých obavách o zdraví. O jeho záchvatech paniky se veřejnost dozvěděla až po jeho zpovědi. Nikdy předtím nedal golfista nic znát. „Již třikrát jsem s tím měl problém a vůbec jsem nevěděl, co se se mnou děje. Poprvé se mi to přihodilo ve spánku, pak před televizí a naposledy to bylo na golfovém hřišti. Doktoři mi předepsali prášky na zklidnění, ale já jen velmi nerad něco beru“, vysvětlil.

Nakonec ale zjistil, že se jednalo o nevolnost jako důsledek špatného jídelníčku. Když pak najímal trenéra, zdravotní hledisko bylo důležitější než golf.

V rozhovoru se Watson také zmínil, že má strach z lidského davu, tmy a výšek. Nemá rád ani uzavřené prostory včetně výtahů. V hotelu prý spí s rozsvíceným světlem. Ve výtazích může jezdit, pouze pokud stojí v rohu.

Aneta Zárubová