Bronz na Floridě. Bude jako Spilková?

05.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice V zahraničí

Osmiletý Jan Mrňa je člen Beroun Golf Clubu a pravidelný účastník dětských turnajů. S golfem začínal velmi brzy, nebyly mu ani 4 roky a už měl vlastní dětské golfové hole. Svoji golfovou kariéru odstartoval na podzim roku 2009. V loňském roce odehrál 39 turnajů a sezónu ukončil s hendikepem 27,2.

Svěřenec Pavlíny Kulichové, která působí jako profesionální trenérka golfu v Hodkovičkách, se zúčastnil vánočního turnaje ze série US Kids golf, který se konal 21.12. – 22.12. na Floridě v Palm Beach Gardens.

Turnaj se odehrával v PGA National, tedy domovském hřišti The Honda Classic, který se zde hraje každoročně na přelomu února a března. Turnaje se zúčastnilo celkem 290 hráčů z 16 zemí, převážná většina hráčů byla z USA. Kategorie chlapců ve věku 8 let, ve které Honza bojoval, odpalovala ze zlatých odpališť.

První kolo Honza dokončil se skóre +1 a dostal se tak na dělené páté místo. Na vítěze prvního kola mu chyběly tři rány. Pořadí flightů následující den bylo určeno dle výsledků kola prvního, takže Honza startoval v předposledním flightu. Jeho protihráči byli Michael Nardone a Carson Baez.

Druhý den se dařilo trochu méně a Honza kolo dokončil se skóre +3. V druhém kole ale ztráceli i soupeři a tak se Honza posunul ve výsledkové listině o dvě místa nahoru. Celkově za oba dny tedy obsadil dělené třetí místo s výsledkem +4 rány nad par hřiště.

Komentář otce Miroslava Mrňi: „Pro Honzíka to byl letos největší mezinárodní úspěch. V květnu hrál tříkolový turnaj ve skotském Longniddry, kde skončil na děleném 18. místě (z 41 hráčů) a koncem července pak na mistrovství světa v Pinehurst v Severní Karolín, kde skončil na děleném 55. místě z celkem 140 hráčů v jeho kategorii.“