Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Británie nebo Irsko? Roryho olympijské dilema

07.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Rory McIlroy si stále není jistý, za jaký tým bude hrát na Olympijských hrách v Brazílii v roce 2016. Ale má ještě dostatek času na rozmyšlenou, o účasti se bude rozhodovat až za necelé čtyři roky.

Rok 2012 bude totiž prvním rokem, ve kterém bude do her zahrnut i golf. Dva roky zpátky tvrdil dvaadvacetiletý McIlroy, že bude hrát za Velkou Británii, za tým Severního Irska, pokud se kvalifikuje do výběru návratu golfu na olympiádu v Rio de Janeiro.

Všichni občané Severního Irska se ale můžou rozhodnout pro Irsko a šampión z U. S. Open říká, že by si pak nebyl jistý. „Mám li být upřímný, což většinou jsem, cokoliv řeknu, někoho naštve,“ řekl McIlroy. „Takže raději nyní řeknu, že nevím a počkám ty čtyři, nebo pět let a rozhodnu se, až to bude aktuální.,“ dodal.

Pokud bude v top patnácti v rozhodující době, bude mít účast na hrách, mezi šedesáti vybranými hráči jistou a jistě se na tuto šanci těší. Sám řekl, že b y to pro něj byla velká čest se zúčastnit a zlatá medaile je pro něj velkou motivací. Samotná přítomnost golfu na olympijských hrách bude velkým zviditelněním golfu po celém světě.


Aneta Zárubová