Brazilci se zpožďují v přípravách na OH

12.12.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Mezinárodní Olympijský Výbor vyjádřil obavy, že přípravy na olympijské hry v roce 2016 jsou zpožděny a organizátoři nestíhají. Jejich hlavní zprávou, kterou brazilským organizátorům vzkázal mluvčí Mezinárodního Olympijského Výboru, Mark Adams bylo: „čas sice stále je, ale také stále běží, organizátoři se musí snažit zaútočit na stanovené cíle se vší vervou.“

Území, které je určeno pro stavbu golfového hřiště, je stále v soudním jednání a také ještě nebylo stanoveno, kde budou probíhat hokejové a ragby zápasy.  O všem informuje zpráva od agentury Reuters. Navíc Rio, které je prvním latinskoamerickým městem, vybraným za účelem organizování olympijských her, také selhalo ve finalizaci svého rozpočtu na celou událost.

Carlos Nuzman, hlava organizačního výboru ale stále uvádí, že není důvod k obavám. Podle něj mají prý vše pod kontrolou a celý tým údajně funguje skvěle. Navíc i prý kooperace s vládou probíhá bez problému. „Myslím si, že jsme na dobré cestě,“ dodal. Mezinárodní výbor ale nic nepodceňuje a tak na brazilské organizátory pro jistotu tlačí, vedou jej k tomu jistě bohaté zkušenosti z minulosti.

 

Aneta Zárubová