Bradley vykročil v tetiných stopách

30.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Keegan Bradley

Tak trochu jako přes kopírák se na americké půdě opakovala scéna, kterou několik hodin předtím viděli fanoušci golfu v anglickém Surrey. Také Texas byl svědkem toho, jak jeden z hráčů soupeřících o turnajový titul v play-off poslal míč do vody. Byl jím Ryan Palmer a vyklidil tak cestu k vítězství Keeganu Bradleymu.

Čtyřiadvacetiletý nováček PGA Tour je dalším letošním překvapivým držitelem trofeje. Z TPC Four Seasons Resortu v Irvingu si odváží šek na 1,17 milionu dolarů, čímž překonal vše, co v dosavadní kariéře dokázal a vydělal.

„Jsem šťastný a nemohu uvěřit, že se to stalo. Opravdu nemohu. Na tohle jsem čekal celý život,“ řekl nečekaný vítěz a pokračovatel rodinné golfové tradice. Je totiž synovcem členky Světové síně slávy golfu a mnohonásobné držitelky titulů na LPGA Pat Bradley.

Než vůbec k rozehrávce mezi dvěma Američany došlo, musel vyhořet někdo jiný. Japonec Rjudži Imada vedl ještě na čtrnácté jamce o dvě rány, ale na další zahrál bogey a totéž udělal vinou dvou neproměněných puttů na závěrečné dvojici jamek. Nervózní mladík klesl na dělené třetí místo, kde figuruje společně s Američanem Joem Ogilviem.

Zápletka tedy vyústila ve dvoučlenné play-off. Uchazeči o titul se postavili na odpaliště nevyzpytatelného čtyřparu číslo 18 a oba drajvovali mezi stromy vpravo od fairwaye. Zatímco Bradley vymodeloval svou druhou ránu do prostoru před greenem, Palmer trefil vodu podobně jako Lee Westwood v ten samý den ve Wentworthu. I tato rozehrávka skončila vítězstvím mladšího ze soupeřů.

Bradley před Byron Nelson Championship figuroval na 202. místě světového žebříčku. Jeho premiérová výhra mezi zámořskou elitou ovšem posunula nováčka okruhu na 20. místo FedEx Cupu a zbavila ho na dlouho starostí o další kariéru.

Zároveň je velice ceněná, protože ve větrném počasí spousta favoritů a dalších konkurentů hrála špatně. Bradley s Palmerem dosáhli v součtu čtyř kol skóre -3, pouze pět účastníků se dostalo pod par.

Totálním kolapsem skončil turnaj pro Sergia Garcíu. Španěl se po tři kola ucházel o nejvyšší pocty, ale ve finálovém zahrál 77 ran (+7) a bylo po nadějích.