ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Bojovný Sergio Garcia a jeho místo na Ryder Cupu

01.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Sergio GarciaKdysi druhý hráč světového žebříčku, Sergio Garcia, který měl poslední dobou problémy se svou hrou, je nyní přesvědčen, že se mince obrátila a jeho forma se mu vrací. Má zatím ještě dost času na to, aby svou vlastní zásluhou získal místo v evropském Ryder Cupovém týmu. Ryder Cup na hřišti Celtic Manor začíná až za tři měsíce.

Třicetiletý Španěl, který je ve světovém žebříčku na 32. místě, má za sebou 15 měsíční neúspěchy. Hrál dokonce tak špatně, že by prý nepřijal ani divokou kartu od evropského kapitána Colina Montgomerieho.

Garcia v rozhovoru pro Reuters uvedl, že se jeho hra stále zlepšuje a cítí se daleko sebevědoměji. Jeho hlavní trenér Peter Cowen je nyní také optimistický. Hráč přiznal, že měl problémy se švihem. Na švihu ale začal pracovat se svým trenérem i otcem a prý všichni odvedli velký kus práce.

Co se jeho osobního života týče, minulý rok se v médiích rozebíral jeho rozchod s přítelkyní, Morgan Lee Norman, dcerou Grega Normana, což mu také jistě příliš nepomohlo. Garcia doufá, že se mu podaří se do evropského týmu dostat i bez divoké karty.

Trenér Cowen vysvětlil, že hráčovy problémy spočívaly v nedostatku stability v pravém rameni a následnou manipulací svých úderů. Musel se tedy opět naučit používat správné svaly. Cowen dodal, že Garcia má bezpochyby velký talent a jde jen o to, aby se naučil ho znovu využívat.

 

 

Aneta Zárubová

Aneta75L

Počet přečtení: 1 162
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017