ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Bojkot Trumpova skotského hřiště

14.11.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Po zhlédnutí filmu „You’ve Been Trumped,“ prohlásil golfový konsultant a bývalý britský golfový manažer, Kevin Munt,  že na hřišti Trump International ve Skotsku nikdy nebude hrát. A není zdaleka jediný. Dokumentární film se zabývá potupou, kterou skotští obyvatelé žijící v blízkosti hřiště zažili během jeho stavby, ale i narušenou přírodou. Právě zásah hřiště do místní unikátní krajiny mnoho lidí znepokojuje.

Na Youtube si můžete prohlédnout přímo záplavu příspěvků od různých lidí včetně místních na téma výstavby miliardářova nového hřiště. Nutno podotknout, že většina z nich není moc veselá. K vidění je i trailer k dokumentu, zde.

Už přes milión diváků vidělo, jak Trumpovi zaměstnanci kupí haldy hlíny okolo jejich domovů, odstřihují přívod vody a zahrazují jejich pozemky poté, co odmítli odejít. Podle Trumpova skotského mluvčího je celý dokument zkreslený a pomlouvačný. Mluvčí také popřel, že by někdy byly v okolí hřiště přerušeny dodávky vody či elektřiny a také prý nikomu nebylo řečeno, aby opustil svůj domov. Celý dokument pochází z dílny BBC.

Na svém webu odhodlaný Munt uvedl, že „si přeje, aby začal vát vítr od jihu jen, aby se pohyblivý systém písečných dun navalil na hřiště.“ Také se nechal slyšet, že pevně doufá, že každý golfista po shlédnutí dokumentárního filmu usoudí, si hru na Trump International neužije. Průběh stavby hřiště opravdu vyvolal mnoho diskuzí.

Aneta Zárubová

Počet přečtení: 1 700
Komentáře
 • bobin napsal:

  …jak umí fungovat veřejné mínění na objednávku bylo vidět krásně v Klánovicích …..

 • Petr M napsal:

  Udělat anti reklamu je pomocí filmového dokumentu velmi jednoduché. Stačí si vybrat správné lidi, správné úhly pohledu, nechat vyslechnout jen názory, které se mi hodí a jsem schopen shodit i tu nejlepší věc na světě. Chápu, že ne vše lze lehce prodat a u rodného domu a pozemcích to platí asi dvojnásobně. Ale ti lidé na tom mohli hodně získat, přesto šli raději hlavou proti zdi tak dlouho, až z toho nezískali nic.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017