Bojkot Trumpova skotského hřiště

14.11.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Po zhlédnutí filmu „You’ve Been Trumped,“ prohlásil golfový konsultant a bývalý britský golfový manažer, Kevin Munt,  že na hřišti Trump International ve Skotsku nikdy nebude hrát. A není zdaleka jediný. Dokumentární film se zabývá potupou, kterou skotští obyvatelé žijící v blízkosti hřiště zažili během jeho stavby, ale i narušenou přírodou. Právě zásah hřiště do místní unikátní krajiny mnoho lidí znepokojuje.

Na Youtube si můžete prohlédnout přímo záplavu příspěvků od různých lidí včetně místních na téma výstavby miliardářova nového hřiště. Nutno podotknout, že většina z nich není moc veselá. K vidění je i trailer k dokumentu, zde.

Už přes milión diváků vidělo, jak Trumpovi zaměstnanci kupí haldy hlíny okolo jejich domovů, odstřihují přívod vody a zahrazují jejich pozemky poté, co odmítli odejít. Podle Trumpova skotského mluvčího je celý dokument zkreslený a pomlouvačný. Mluvčí také popřel, že by někdy byly v okolí hřiště přerušeny dodávky vody či elektřiny a také prý nikomu nebylo řečeno, aby opustil svůj domov. Celý dokument pochází z dílny BBC.

Na svém webu odhodlaný Munt uvedl, že „si přeje, aby začal vát vítr od jihu jen, aby se pohyblivý systém písečných dun navalil na hřiště.“ Také se nechal slyšet, že pevně doufá, že každý golfista po shlédnutí dokumentárního filmu usoudí, si hru na Trump International neužije. Průběh stavby hřiště opravdu vyvolal mnoho diskuzí.

Aneta Zárubová