Bitvu nováčků vyhrál v Texasu Steele. Soupeř na hřišti na chvíli „usnul“

18.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Brendan Steele s trofejí pro vítěze Texas Open

Než začala tato sezona, nezahrál si Brendan Steele byť jen jediné kolo na PGA Tour. V osmadvaceti se na ni konečně kvalifikoval a při svém dvanáctém startu získal na Valero Texas Open první turnajový titul v kariéře.

„Stále mi to nedcohází. Musím si to srovnat v hlavě,“ soukal ze sebe šťastný vítěz, jemuž náleží prémie 1,116 milionu dolarů. To je suma, která zmnohonásobí jeho jmění. Loni totiž říjnovým vítězstvím na Nationwide Championship díky zisku 180 tisíc jakž takž vyrovnal roční rozpočet.

Steele se po postupu do velké série pustil do hry vehementně a nevynechal jediný turnaj, kam se při své hráčské kategorii mohl přihlásit. Blýskl se děleným 17. místem na lednovém Farmers Insurance Open, ale také šestkrát neprošel cutem.

Na zrádném TPC San Antonio dosáhl Američan konečného skóre osm ran pod par a o jeden úder v konečné klasifikaci předstihl své krajany Charleyho Hoffmana a dalšího z nováčků Kevina Chappella.

Právě s druhým jmenovaným se Steele v posledním flightu přetahoval o vedení. Na první devítce zahrál dvě birdie a bogey, zatímco Chappell třetím birdie dne na desítce dorovnal Steeleův výkon.

„Nevím úplně přesně, jak se to všechno sběhlo. Bojovali jsme několik jamek vyrovnaně a Kevin pak udělal chybu na sedmnáctce,“ připomněl pozdější vítěz partnerovo bogey. „Já jsem pak chyboval na poslední jamce, ale naštěstí jsem dokázal zachránit par.“

Parů zahrál Steele deset za sebou, což mu stačilo k nečekanému triumfu. Chappell přiznal, že na chvíli vypadl z koncentrace: „Mám-li být upřímný, připadá mi, jako bych usnul.

Měl jsem dojem, že drajvuju dobře, ale bylo to moc doprava. Pak jsem zachrál dobrou pitch a rozhodující putt se mi zhdál taky dobrý, ale asi jsem do něj dal moc síly.“

Samostatné čtvrté místo obsadil se ztrátou dvou ran na vítěze další z amerických golfistů Brandt Snedeker. Skot Martin Laird, jenž udržel třetí místo ve FedEx Cupu, se podělil o devátou pozici (-3).

Poslední kolo se nepovedlo Australanu Adamu Scottovi, jenž týden před texaským turnajem sahal na titul z Masters. Výkonem 76 ran spadl na konečné skóre even par, což znamená až dělené 23. místo v uzavřeném leaderboardu.

Odkazy: … TPC San Antonio … Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje … Světový žebříček  …  Finanční žebříček