ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Big Easy je zpět. Září v charitě i golfu…

19.03.2010 | Jiří Fejgl | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ernie1Ernie Els vyhrál po dvou letech velký turnaj a dostane cenu za charitativní projekt.  Velký muž světového golfu znovu útočí. Ernie Els, charismatický Jihoafričan, vyhrál o víkendu po dvou letech velký turnaj: CA Championship na Floridě. K tomu sbírá muž s přezdívkou Big Easy uznání za ještě bohulibější činnost, za charitu.

„O velikosti chlapa nevypovídá, kolik toho v životě získal, ale kolik toho vrátil zpět,“ pronesl. Jeho nadace podporuje rodiče, jejichž děti mají diagnostikovaný autismus. Na pomoc se zavázal sehnat 30 milionů dolarů. S pomocí této sumy by nadace ráda vybudovala centrum, kde by se odborníci věnovali malým autistům a vylepšili tak jejich vzdělávání i výchovu.

Kde se vzal směr, kterým se Elsovy charitativní snahy vydaly? Golfistův sedmiletý syn Ben je totiž autista. Lékaři to zjistili, když byly klučinovi tři roky. Jeho táta se pak vrhnul do boje – a za pár týdnů dostane v Augustě (během turnaje Masters) Charlie Bartlett Award. Tuto prestižní cenu udělují novináři golfistovi, který se věnuje bohulibým – tedy hlavně charitativním – záležitostem.

Els, vítěz tří turnajů major, jenž se rekordních 750 týdnů držel v elitní světové desítce, však válí i na greenu.ernie els Minulý víkend vyhrál po dvou letech významnou trofej. Na Floridě zdolal v rozhodujícím souboji mladého krajana Charla Schwartzela. „No, co, je mi čtyřicet, ale pořád mi rostou vlasy,“ vtipkoval. Klání opanoval drtivým rozdílem čtyř ran.

Možná mu pomohl i fakt, že hrál doma. Na Floridu se před časem přestěhoval z Londýna, místní podnebí je přívětivější pro jeho syna Bena. „Navíc tam moje dcera Samantha hraje tenis. A já se asi vrhnu na rybolov,“ naplánoval si dalšího koníčka.

Els – zdá se – v poslední době opravdu září. Daří se mu na greenu, pomáhá potřebným, jeho golfová akademie je populární, také firma navrhující hřiště šlape. „Všechno je pozitivní.“

V jeho případě tak opravdu platí (bez ironie): Každý dobrý skutek je po zásluze odměněn.


Vítězný PAR Ernieho na CA Championship minulý víkend na Floridě…

Počet přečtení: 863
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017