Ben Crane zabránil v Dánsku loupeži

23.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Gotham City možná stále potřebuje svého hrdinu, kdežto Kodaň už má svého Bena Cranea. Ten ukázal, že je nejen výborným golfistou na PGA Tour, ale také efektivním bojovníkem s kriminalitou.

Usměvavý a kreativní golfista Ben Crane zmařil pokus o loupežné přepadení v hlavním městě Dánska a vlastně u toho ani nebyl. Figurína Cranea, která v ruce drží golfovou hůl, překazila večerní plán zlodějů na vykradení golfového obchodu. Crane se podílel na propagaci aplikace ShowMeGolfers, a kvůli tomu se vyráběly i jeho figuríny, aby stály v obchodech a upozorňovaly zákazníky na novou aplikaci.

V pátek 17. února lupiči rozbili sklo obchodu, ale zvláštní bylo, že z něj nakonec nic neodnesli. Zarazili se totiž před golfistovou figurínou a uprchli. Alarm začal zvonit se zpožděním a při příjezdu policie se i samotní policisté nechali golfistou napálit, jelikož na něj určitou chvíli, podle jejich výpovědi, mířili zbraně v domnění, že se jedná o pachatele. Ještě před tím, než jim došlo, že se jedná o figurínu, Craneova plastového dvojníka samozřejmě nezapomněli požádat, aby položil svou zbraň. Nakonec ale nikdo nebyl zraněn, ani ona figurína.

„To je úžasné, jsem nadšený,“ řekl Crane poté, co se o celém incidentu dozvěděl na turnaji World Golf Championship-Accenture Match Play Championship. „Je to zvláštní pocit, ale zároveň skvělá zpráva,“ dodal. Technicky vzato, Crane zamezil celému přepadení, a když policisté dorazili na místo, zjistili, že má hráč všechno pod kontrolou. Na YouTube nebo na stránce Bencranegolf.com se můžete podívat na jeho vtipná videa. Nejznámějším z nich je například hudební klip od jeho skupiny Golf Boys, který natočil a nazpíval společně s kolegy Bubbou Watsonem, Rickiem Fowlerem a Hunterem Mahanem.

Ben Crane videa


Aneta Zárubová