Bag jako ideální nástroj pro pašeráky Viagry

13.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

O tom, že se golfový bag dá využít i k různým účelům, se přesvědčili američtí celníci ke konci února, když na letišti namátkou zadrželi jednoho staršího golfistu. Jednasedmdesátiletý Kil Jun Lee, původem právník z Jižní Korey, měl ve svém bagu 40 000 kopií Viagry v celkové hodnotě 700 000 amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně13 114 000 korun. To je opravdu pozoruhodná dávka i pro muže jeho věku. Proto také policisté usoudili, že prášky zřejmě nebyly určeny pro jeho osobní potřebu. Lee, který nyní žije v Los Angeles, byl tedy na místě zatčen.

Podle policie, byli celníci na letišti v Los Angeles při jeho zatčení překvapeni, protože byl vybrán namátkovou kontrolou. Nepředpokládali tedy, že by stařík mohl něco převážet, nicméně se ale řídili podle statistik, které jim nařizují namátkově prověřit určité pasažéry. Po pečlivé analýze bylo zjištěno, že záhadné modré pilulky, na první pohled Viagra, jsou kopie, které jsou ale plně funkční.

Lee se zrovna vracel ze své cesty po Koreji. Když se ho celníci ptali, jestli je vše určeno pouze pro něj, odpověděl prý s úsměvem, že on sám by měl infarkt, kdyby měl všechno požít. Navíc má prý srdeční poruchu. Podle mluvčího celní policie Leeho nejspíše někdo zneužil pro převoz prášků, kvůli jeho věku.  Dále už se prý nevyjadřoval a policisté nyní případ prověřují.

 

Aneta Zárubová