Bad Waldsee: Matuš opět v top 25

18.07.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

EPD Tour – Bad Waldsee Classic, Golf & Vitalpark Bad Waldsee, Německo (16. – 18.7.2012)


Středa – finálové kolo
Letos posedmé se Stanislav Matuš umístil v top 25, avšak opět na jejím chvostu. Průnik do nejlepší desítky se mu stále nedaří. Přestože ve finále zahrál dobře a zopakoval svůj výsledek 71 ran (-1) z úvodního kola, konečné skóre +1 stačí až na dělenou 22. příčku. Martin Příhoda je v konečné klasifikaci 38. a Marek Nový figuruje na dělené 45. pozici.
Na svém facebookovém profilu si Matuš postěžoval na to, že se opět dopustil double bogey, tentokrát na pětiparové sedmnáctce, kde přitom o den dřív zapsal birdie. „Snad sem si je vybral na dalších pár turnajů,“ doplnil český golfista. Vzápětí ještě na poslední jamce zahrál birdie a polepšil si.
Příhoda měl špatnou sérii mezi 11. a 14. jamkou, kde zapsal jedno double a dvě prostá bogey, přinesl 73 ran. Nový, jenž rovněž začínal z devátého odpaliště, se skvěle rozjel (birdie – par – birdie – birdie), jenže pak už to bylo trápení včetně double bogey (jamka 17) a dokonce triple bogey (pětipar č. 5). Nejlepší z českých hráčů v Order of Merit po zisku 220 eur nakonec vydržel na průběžném pátém místě s momentálním výdělkem 13 953,25 eur.
V Bad Waldsee zvítězil šestadvacetiletý francouzský golfista David Antonelli s celkovým skóre -7 a získal pětitisícovou prémii. Finanční žebříček vede Němec Daniel Wünsche (18 125,74 eur). Příští turnaj Castanea Resort Open se uskuteční od 6. do 8. srpna v německém Adendrofu.

Úterý – 2. kolo
Stanislav Matuš se neudržel v popředí výsledkové listiny vinou dvou double bogey na druhé devítce. Spolu se dvěma birdie zahrál 74 ran (+2) a klesl na průběžné 21. místo se skóre +1. Spolu s ním prošli cutem ještě Martin Příhoda a Marek Nový, jenž byl do posledních chvil v nejistotě.
Příhoda si s Novým vyměnili role. Prvně jmenovaný se oproti pondělku zlepšil o plných osm ran na 70 (-2) a jeho +4 znamená dělenou 38. příčku. Nový naopak proti výkonu v prvním dějství přidal tři údery na 76 (+4) a dlouho to vypadalo, že +5 nebude na účast ve středečním finále stačit. Pak se však někteří golfisté v odpoledním programu zhoršili, prošlo jich přesně padesát a Nový může ze 43. pozice zabojovat, aby nějakou solidnější finanční prémií udržel páté místo v Order of Merit.
Do finálového kola půjde z první pozice Němec Max Kramer, jenž má po výkonech 69 a 67 s osmi ranami pod parem náskok dvou úderů na druhé místo.
Pořadí dalších Čechů: 93. Ryba (+14), 113. Pokorný (+19), 129. Vávra (+31).

Pondělí – 1. kolo
Dva čeští golfisté, Stanislav Matuš a Marek Nový, zahráli solidní úvod Bad Waldsee Classic, dalšího turnaje EPD Tour, v Bavorsku poblíž hranic s Lichtenštejnskem. Oba mají reálnou naději na účast ve finálovém kole, zatímco ostatní jejich krajané by se musli v úterý zlepšit, aby prošli cutem, nebo jsou už bez šance.
Matuš zapsal 71 ran (-1) a zařadil se na dělené třinácté místo. Pět birdie bylo solidním počinem, avšak ke dvěma bogey přidal také double bogey ze čtyřparové sedmičky. Nový, jenž usiluje o pozici v top 5 celkového pořadí okruhu, vytvořil skóre 73 (+1) ze dvou birdie a třech bogey. Dělí se o 26. pozici.
Do čela leaderboardu se po prvním dnu prosadil Skot Jordan Findlay s bilancí 67 ran (-5).
Pořadí dalších Čechů: 68. Ryba (+5), 79. Příhoda (+6), 120. Pokorný (+11), 130. Vávra (+17).

Odkazy: … Golf & Vitalpark Bad WaldseeHřiště na satelitní mapěOrder of Merit EPD

.