obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Babicky nepostoupil na Senior British Open

27.07.2017 | Alan Babický - Ingolf | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
BabickyDrive

Alan Babický

Babicky nepostoupil na Senior British Open o jedinou ránu

Alan Babický se ve své první seniorské sezóně zúčastnil kvalifikace na seniorskou verzi nejstaršího turnaje světa.

Senior Open Championship, což je oficiální správný název, je jedním ze 4 grandslamových turnajů seniorské sezóny. Je pořádán stejně jako The Open R&A. Na organizaci se podílejí všechny hlavní seniorské túry všech kontinentů. Loňský titul obhajuje Paul Broadhurst. Seniorské Open se hraje vždy týden po The Open. Hlavní turnaj začíná zítra na jednom z nejslavnějších linksových hřišť, v klubu Royal Porthcawl v jižním Walesu.

Na seniorském Open startují prakticky všechny hvězdy minulých let od Toma Watsona, přes Bernharda Langera, Freda Couplese, Johna Dalyho, Miguela A. Jimenéze, Garyho Playera až třeba po u nás známého Costantina Roccu.

Do hlavní soutěže se dá kvalifikovat v pondělním jednokolovém turnaji. Letos se hrála kvalifikace na čtyřech hřištích, všechna hřiště jsou v těsné blízkosti Royal Porthcawl nedaleko Cardiffu. Na každém ze čtyř hřišť se zúčastnilo kolem 130 profesionálů ze všech koutů světa od bývalých superhvězd, které „nejsou pro Open automaticky eligible“ až po neznámé klubové profesionály a slušnou porci amatérů.

SeniorOpenBabickyČeský profesionál Alan Babický, nedávno oslavil padesáté narozeniny, se zúčastnil pondělní kvalifikace na hřišti Southerndown GC v jednom z ranních flightů vystavených silnému přímořskému větru. Po pěti birdiech a stejném počtu bogey přinesl celkově 72 ran. Postup do čtyřkolového hlavního turnaje mu až kolem čtvrté hodiny odpolední unikl o jedinou ránu. Babický se po třech bogey na obtížných prvních třech jamkách dostal na jednu pod par čtyřmi birdie mezi jamkami 5 – 10. Na 13. grýnu paru pět neproměnil šanci na eagle, ale ani kratičké birdie, které by bývalo již garantovalo postup. Bogey na dlouhých čtyřparech 16. jamce a 18.jamce, obou hraných proti větru, pak dokončily výsledek, který Babickému dlouho zajišťoval postup mezi seniorskou elitu, ale v několika posledních skupinách přišlo několik hráčů s výsledkem 71. Ze hřiště Southerndown postupovalo 12 hráčů a dělená místa.

Ve flightu s Babickým hrála hvězda 80. let Trevor Dodds, zahrál stejný výsledek (72) jako Babický. O dva flighty později pak Phillip Walton, hráč který získal rozhodující bod pro Evropu při Ryder Cupu 1995 (70).

SeniorOpenBabicky2Babický dodal: „na seniorskou část kariéry, které neklade takové nároky na délku ran, což se zrovna na Southerndown nepotvrdilo, jsem se léta těšil a loni s přihlédnutí k pracovním a rodinným okolnostem poměrně svědomitě připravoval. Navzdory tomu, že jsem do hlavní soutěže nepostoupil, jsem v rámci možností spokojen. Předvedl jsem pěkný stabilní výkon bez nervů a nějakých ostudných škobrtnutí. Netrefil jsem jednu fervej a 5 grýnů. Ale dlouhatánské putty na valchovitých linksových grýnech v oceánském větru byly mou největší slabinou. Ze 4 patů nad 15 metrů jsem dal 3 trojputty. Ale nakonec mě Trevor, sám velmi frustrovaný, pochválil a pozval bydlet na Floridě u něj, a týden dopředu se budeme spolu chystat na kvaldu na seniorské US Open 2018. Třešničkou na tomhle dortu je, že bydlí v Jupiteru, 2 baráky vedle Tigera… “

Babický v letošním roce vyhrál oba domácí seniorské turnaje, do kterých nastoupil. Tréninkové plány směřují k účasti v kvalifikačním turnaji na americkou Champions Tour a případně na European Senior Tour 2018.

.