Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Australian Open před Presidents Cupem

27.12.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Australian Open bude příští listopad předcházet turnaji Presidents Cup. Toto rozhodnutí může postavit Australian Masters, událost, kterou Tiger Woods hrál v předešlých dvou letech, proti jeho vlastnímu turnaji v Kalifornii.

Australská PGA v neděli oznámila, že se bude Open pravděpodobně hrát na hřišti v okolí Sydney od 10. do 13. listopadu.

PGA také oznámila, že Australian Masters bude předběžně naplánováno na 1. -4. prosince. Tato informace bude ale ještě potvrzena. Woods, který vyhrál Australian Masters v roce 2009, řekl, že by byl raději, kdyby se turnaj hrál týden před Presidents Cupem.

Masters se bude pravděpodobně hrát na Kingston Heath poblíž Royal Melbourne, je také ideálním hřištěm, které Woodsovi a dalším hráčům Presidents Cupu, poskytne přípravu na týmovou událost, ve které soupeří Spojené státy s mezinárodním týmem na hřišti Royal Melbourne.

Světová sportovní agentura IMG pořádající Australian Masters doufala, že se jí podaří získat lukrativní termín před Presidents Cupem, aby posílila účast v poli. Australian Open v Sydney bude mít nyní tuto příležitost, i když pravděpodobné hřiště, The Lakes, nemá skoro nic společného s hřištěm Royal Melbourne, tak jako má Kingston Heath. Podle Marka Steinberga z IMG je pro agenturu toto datum velmi důležité.

Woods obdržel poplatek za účast na turnaji ve výši tří miliónů australských dolarů. Polovina z této částky je hrazena z kasy státu Victoria. V prvním roce bylo ale zjištěno, že ekonomická návratnost byla více než třicet miliónů dolarů.

Max Garske, ředitel PGA of Australia v neděli prohlásil, že rozhodnutí bylo učiněno s nejlepšími úmysly pro obě strany, australský golf a PGA Tour of Australasia.


Aneta Zárubová