Australian Open

28.11.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Jordan Spieth

PGA Tour of Australasia and OneAsia – Australian Open, Sydney, Austrálie
(27. -30.11.2014, časový posun + 10 hodin)

Neděle – poslední kolo
Čistých osm birdie neboli rekordních 63 úderů, nejlepší závěrečné skore ve stodesetileté historii Australian Open, přivedlo Američana Jordana Spiethe k titul mistra Austrálie pro rok 2014. S celkovým skore – 13 zvítězil s náskokem šesti ran nad druhým Australanem Rodem Pamplingem (-7) a sedmi na třetím Australanem Brettem Rumfordem (-6).

„Bylo to jednoznačně nejlepší kolo, jaké jsem kdy hrál,“ řekl vítězný Spieth. „Na začátku mě nenapadlo, že by kolo tahle vyšlo, ale putty tam padaly. Byl to úžasný zážitek,“ dodal nový mistr Austrálie.

Obhájce Severoir Rory McIlroy svůj propad ze třetího kola nesrovnal, hrál jednu nad par a musí se spokojit s 15. místem (+2).
Domácí Adam Scott svůj famózní postup z 82. místa k vítězství nedotáhl. V posledním kole  hrál v paru a skončil na 5. místě (-4).

Konečné Top 10:

Sobota – 3. kolo
Vede Greg Chalmers, Jordan Spieth a Adam Scott se vrátili do hry a Rory McIlroy upadl. Změny třetího kola se netýkají pouze vedoucího hráče domácího Grega Chalmerse. Sice se o pět ran zhoršil, ale zůstal ve vedení. 
>Umožnil mu to propad jeho pronásledovatelů. Především obhájce Rory McIlroy obohatil svoje skore o 7 ran navíc. Ve třetím kole hrál pro něj nezvykle vysoký výsledek 76 ran (+5). Ten vznikl na jamkách 9 a 10, kde hrál trojité a dvojité bogey a znamená odsun obhájce titulu o tucet míst dozadu na 14. příčku.
Vedoucí pozici s s Chalmersem sdílí Australan Brett Rumford a Američan Jordan Spieth (všichni -5). Na dostřel se dostal také domácí favorit Adam Scott. Z 82. místa po prvním kole již postoupil na 4. pozici a od čela turnaje ho dělí jediný úder (-4), stejně jako domácího Roda Pamplinga.

Další pořadí: 14. Weekley (+1), 35. Ogilvy, Senden (+4).

Top 10 třetího kola:

Video – přehled 3. kola:

 

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo Rory McIlroye bylo nahoru dolů, zahrál jeden eagle, šest birdie, ale také šest bogey, celkem opět 69 úderů, dvě rány pod par. Z celkovým skore -4 postoupil na druhou pozici. Vedoucím hráčem po druhém kole je domácí Greg Chalmers (-5), na kterého McIlroy a další hráči, se kterými sdílí 2. místo ztrácí pouhou jednu ránu. 
Američan Jordan Spieth spadl z vedení na 6. místo. Zhoršil se o pět úderů, druhé kolo hrál tři birdie, čtyři bogey,  jednu ránu nad par.
Domácí hvězda Adam Scott se zlepšil o osm úderů, v druhé kole zapsal výsledek 66 ran složených z jednoho eagle a tří birdie, pět ran pod par. Polepšil si o 73  míst, aktuálně je na 9. příčce pořadí (-2).

Top 10 druhého kola:

Video – přehled 2. kola

Odkazy: … Australian GCHřiště na satelitní mapě … Stránky mistrovství

 

Čtvrtek – 1. kolo
Obhájce Rory McIlroy došel první kolo za 69 úderů (-2), se čtyřmi birdie a dvěma bogey. V probíhajícím kole to stačí na 4. místo. O dvě rány lépe zahrál Američan Jordan Spieth. Zahrál šest birdie, dvě bogey (-4) a je vedoucím hráčem turnaje. Špatně odstartoval domácí Adam Scott. Jedno double bogey, tři bogey a dvě birdie (+3) ho řadí až na 82. místo.
Další pořadí: 4. DeJonge (-2),  22. Allenby (E), 32. Weekley (+1), 46. Pampling, Senden (+2), 82. Ogilvy, Scott (+3).

Top 10 prvního kola:

Video – přehled prvního kola:

Před turnajem
Hvězdami australského otevřeného mistrovství jsou bezesporu Severní Ir Rory McIlroy a domácí hráč Adam Scott. S nimi se na startu objeví další skvělí domácí hráči Ogilvy, Senden, Bowditch, Appleby, Ormsby, Rumford, Chalmers a Američané Spieth a Weekley. McIlroy přijel obhajovat loňské vítězství.

Hraje v Australian Golf Clubu s parem 71. Turnaj je čtyřkolový, po druhém kole provede pořadatel cut pro nejlepších 60 hráčů.

Odkazy: Australian GC … Hřiště na satelitní mapěStránky mistrovství

.