Atlet lepší požitkáře, msta na Tigerovi

16.04.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ángel Cabrera, vítěz Masters 2009

Střetly se dva rozdílné světy golfu. Až v play-off turnaje Masters vyhrál dokonalý atlet, miláček žen, surfař z posilovny a málem vegetarián nad mužem s nadváhou, dědečkem hrajícím si s vnučkou a milovníkem steaků a doutníků. Adam Scott zdolal Ángela Cabreru, lehké australské chardonnay chuťově přebilo těžký argentinský malbec.

Cabrera je možná poslední svého druhu, kdo usiloval o zelené sako. Požitkáři jako on vymírají. Milovníci života John Daly, Miguel Ángel Jiménez a dokonce relativně mladý Graeme McDowell už nemají potřebné síly bojovat. Tlusťoši rozvalující se na pohovkách v klubovně jsou vytlačováni sportovci z fitnessů. Pryč jsou časy, kdy se Fuzzy Zoeller v tiskovém středisku při rozhovorech s novináři sháněl po vodce s tonikem.

Cabrera napsal příběh z červené knihovny. Podceňovaný golfista, až 269. hráč světa, vyrazil do Augusty se synem po svém boku v roli kedíka, když se předtím rozloučil s pětiměsíční vnučkou Agostinou. A také s manželkou Sylvií, od které ve zlém odešel. Jak to, že dokázal bojovat o nejslavnější golfový titul? Při play-off byl dva centimetry od jeho zisku. Prohrál, ale odešel se zvednutou hlavou. Škoda, nestal se prvním dědečkem v zeleném saku…

Argentincův boj měl další rozměr. Nebylo náhodou, že mu fandili diváci všech ras a pohlaví. Cabrera je prostě živoucí důkaz, že i Masters může vyhrát „normální smrtelník“. Bez početného týmu, zkušeného kedíka, všudypřítomné životosprávy a dokonalého švihu. Angel má úder jako obyčejný klubový hráč. Po jeho vítězství v Augustě v roce 2009 se stal národním hrdinou a dramaticky zvýšil zájem o golf u nejširších vrstev obyvatelstva. V Argentině se zastavila doprava a ve školách se nevyučovalo.

Však se letos také u protinožců na chvíli zastavil čas. Oslavovalo se v ulicích, moc se nepracovalo a rozhlas dokonce přerušil rozhovor s předsedkyní vlády, aby oznámil tu radostnou zprávu.

Scottův triumf si vychutnával i jeho kedík Steve Wiliams. Australsko-novozélandská spolupráce konečně přinesla na nejmenší kontinent první titul z Masters.

Z toho asi nebyl nadšen Tiger Woods, který Williamse v návalu zlosti vyhodil. Společně vyhráli třináct major akcí, ale tu nejčerstvější získal jen nejbohatší sportovec Nového Zélandu. Pomsta byla sladká.

Woodse na letošním Masters vlastně zlikvidoval televizní divák, který rozhodčím oznámil jeho nedokonalé dropování na patnáctce. Světová jednička byla potrestána hned dvakrát, protože dropu předcházela dokonalá rána do vlajkové tyče, jenže od ní se míček odrazil do vody. Byl to přitom Woods, kdo v golfu definitivně rozšířil fitness přípravu a prošlapal cestu atletům. Sympatie má stále velké, ale zdaleka ne tak široké jako Cabrera.

 

.

Počet přečtení: 1 818
Komentáře
 • Peto napsal:

  Celkom vtipny nazor, ze Cabrera ma svih ako obycajny klubovy hrac…
  Mozno ho ma trosku “old fashioned” a nevycibreny skolenymi trenermi, tak ako Montgomery alebo Couples alebo Ballesteros, ale klubovy hrac nehraje standardne 300yardov driverom a 250yardov zelezom. Nehovoriac, ze na Cabrerovom svihu je unikatne prave to, ako velmi dokaze byt agresivny a pritom presny….

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Golf.cz