Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Arnold Palmer Invitational má konečně evropského vítěze: Laird udržel nervy

28.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Martin Laird přebírá pohár od Arnolda Palmera

Skotský víkend je dokonán. Pouhých pět hodin poté, co Paul Lawrie završil své vítězství v Andalusii, jeho krajan Martin Laird slavil stejný úspěch na Floridě. Závěr turnaje Arnolda Palmera byl hodně dramatický a vítěz denním výkonem neoslnil. Přesto i 75 ran (+3) vedlo ke konečné výhře.

Drastické navrtání mnoha jamek vedlo k tomu, že spousta útoků na birdie skončila katastrofou, nebo přiměla mnohého golfistu volit defenzivnější řešení situace. I proto se ukázal Lairdův náskok z předchozích kol být velkou výhodou.

Ale až na konec. Když na jedenácté jamce zahrál double bogey, byl už pět ran v plusu a vypadalo to, že další velká naděje skončí velkým propadákem. Pak ale osmadvacetiletý golfista začal bojovat. Do šestnáctky své skóre o dvě rány snížil a zbylé dvě jamky paroval.

To už věděl, jaké skóre k vítězství bude potřebovat. Díky Lairdovým potížím se totiž záhy do vedení dostal Steve Marino a držel se dlouho. Na sedmnácté jamce ale zapsal double bogey a ani birdie na jamce závěrečné Američanovi nepomohlo.

Laird na osmnácté jamce musel zvládnout náročný dvojputt, aby se vyhnul play-off.  „Přišel jsem na ten green a věděl jsem, že nemám nic jistého. Sebral jsem veškerou koncentraci. Nemohl jsem si to nechat utéct,“ řekl zanedlouho vítěz.

Dobře přečetl green a dostal míč zhruba do metrové vzdálenosti od jamky. V závěru udržel nervy na uzdě. Proměnil a vyhrál. Vedle prémie 1,08 milionu dolarů získal pozvánku na US Masters a potvrdil svou dlouhodobou příslušnost k americké sérii, která je jeho domovskou.

V tu chvíli byl zapomenut loňský srpen, kdy si zbytečným trojputtem na závěrečné jamce nechal vzít vítězství na The Barclays. „Ta prohra mě motivovala, protože mi mezi prsty proklouzlo vítězství na takovém turnaji,“ potvrdil.

Laird už jednou v zámoří vyhrál, a sice před dvěma lety, kdy v rozehrávce rozhodl o titulu na Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children Open. Letos k velkému úspěchu směřoval, protože už obsadil jedno třetí a jendo páté místo.

V Bay Hill u Orlanda učinil svou sezonu už teď nejúspěšnější co do finančních zisků a ve FedEx Cupu se posunul na čtvrté místo.  Turnaj Arnold Palmer Invitational vyhrál navíc jako první evropský golfista.

Domácí favorité Tiger Woods a Phil Mickelson se podělili o 24. pozici shodným výkonem -1. Prvně jmenovaný hráč navzdory tomu, že ani tentokrát neútočil na vítězství, vyjádřil se svým výkonem spokojenost.

„Byl to velice dobrý týden, ukázal mi, co jsem potřeboval,“ ocenil Woods svou hru. „Věci, na kterých jsme v uplynulých týdnech pracovali, opravdu fungovaly. Cítil jsem kontrolu nad každou svou ranou,“ překvapil svým hodnocením nedělní výsledek 72 (E).

Za dva týdny na Masters je Woodsovým cílem jediné: vítězství.

Přehled posledního kola

Více ze zahraničí tento víkend ….