obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Apple odmítla aplikaci Tigerových animací pro iPhone

28.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Woods apple appMnoho golfistů dnes vlastní iPhone. Co se golfu týče, používají ho zejména na zjišťování předpovědi počasí na hřišti, skóre hráčů, výsledky, a tak dále.

 Společnost Apple odmítla aplikaci animátora Daryla Cagleho která měla shromáždit nejposlednější výtvory Cagleho zobrazující Tigera Woodse. Důvodem je údajné zesměšnění veřejně známé osoby a to se společnosti Apple nezamlouvá. Kresby v aplikaci často narážejí na Woodsovy sexuální skandály.  

 Podle dopisu od Apple, aplikace, která byla vytvořena, aby sesbírala nedávné animované vtipy o čtyřnásobném vítězi Masters, nesplňuje podmínky vydávání licencí iPhonu.

 Ve svém dopise společnost uvedla:   „Obdrželi jsme animované vtipy s Tigerem Woodsem a došli jsme k závěru, že nemůžeme přijmout tuto iPhone aplikaci, kvůli obsahu, která zesměšňuje veřejně známou osobu a neslučuje se s Apple licenčním programem.“

 Překvapením pro mnohé by mohl být fakt, že Apple zablokovala aplikaci animátora i přesto, že podobné aplikace již existují například s animacemi prezidenta Baracka Obamy.

 Nyní se média a veřejnost dohadují, jestli bylo opravdu nutné aplikaci zakázat.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P