Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Apple odmítla aplikaci Tigerových animací pro iPhone

28.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Woods apple appMnoho golfistů dnes vlastní iPhone. Co se golfu týče, používají ho zejména na zjišťování předpovědi počasí na hřišti, skóre hráčů, výsledky, a tak dále.

 Společnost Apple odmítla aplikaci animátora Daryla Cagleho která měla shromáždit nejposlednější výtvory Cagleho zobrazující Tigera Woodse. Důvodem je údajné zesměšnění veřejně známé osoby a to se společnosti Apple nezamlouvá. Kresby v aplikaci často narážejí na Woodsovy sexuální skandály.  

 Podle dopisu od Apple, aplikace, která byla vytvořena, aby sesbírala nedávné animované vtipy o čtyřnásobném vítězi Masters, nesplňuje podmínky vydávání licencí iPhonu.

 Ve svém dopise společnost uvedla:   „Obdrželi jsme animované vtipy s Tigerem Woodsem a došli jsme k závěru, že nemůžeme přijmout tuto iPhone aplikaci, kvůli obsahu, která zesměšňuje veřejně známou osobu a neslučuje se s Apple licenčním programem.“

 Překvapením pro mnohé by mohl být fakt, že Apple zablokovala aplikaci animátora i přesto, že podobné aplikace již existují například s animacemi prezidenta Baracka Obamy.

 Nyní se média a veřejnost dohadují, jestli bylo opravdu nutné aplikaci zakázat.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P