Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Anna Nordqvist: Do USA jsem přišla jen s kufrem

13.06.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A
Anna Nordqvis

Anna Nordqvis

Anna Nordqvist je jedna z nejúspěšnějších hráček na LPGA Tour. Hned v roce 2009 dokázala ovládnout major turnaj, ačkoli to na túře byl její teprve pátý start, a na podzim byla vybrána jako kapitánka Solheim Cupu.

Od té doby neprošla pouze deseti cuty a nyní úspěšně obhájila titul z loňského roku na ShopRite LPGA Classic.

Rok 2015 byl pro švédskou hráčku poměrně úspěšný. Kromě červnového vítězství se desetkrát umístila v top desítce, a i na major turnajích se jí dařilo. Na ANA Inspiration dělila čtvrté místo, a na Women´s British Open sedmé. „To jsem ráda, protože jsem se na majory hodně soustředila.Taky Solheim Cup se mi líbil – hrát po šase zase zpátky v Evropě“.

Letos v létě bude na olympiádě reprezentovat svou rodnou zemi, Švédsko. „Jsem ráda, že se golf zase vrací na olympiádu. Těším se, že budu mít tu čest a příležitost reprezentovat svoji zemi na olympiádě. Jen na to pomyslím, tak mám hned husí kůži.

Myslím, že olympiáda golfu pomůže, pro to, aby ho celý svět mohl považovat opravdu za sport. A doufám, že nám přizneze trochu uznání za to, jak my golfisté těžce pracujeme. Kolik hodin úsilí denně nás ta práce stojí,“ říká Nordqvist, která s cílem zlepšit svou hru začala trávit hodně času i v posilovně.

A jak by zatím zhodnotila těch 7 let na LPGA Tour?

Nejvíce si na LPGA Tour cením těch příležitostí, které mi golf dal. Do Ameriky jsem před deseti lety přišla s dvěma kufry a golfovým bagem a jsou na sebe docela pyšná za to, jak jsem se vypracovala. Zároveň jsem potkala spoustu úžasných přátel lidí a přátel. Svou rodinu v Americe nemám, jsem tu sama, ale díky nim se cítím líp.“