Američané jsou před Prezidentským pohárem v plné síle

15.11.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Steve Stricker

Američané budou pro Prezidentský pohár připraveni v nejsilnějším složení. Steve Stricker v dějišti nadcházejícího zápasu prohlásil, že jestli má s něčím problémy, pak je to jedině únava z cestování. A Hunter Mahan se už objevil na odpališti Royal Melbourne Golf Clubu.

Čtyřiačtyřicetiletý Stricker přitom nehrál od zářijového Tour Championship v Atlantě vinou zranění krční páteře. Do týmu se ale kvalifikoval díky výsledkům z předchozích turnajů a o čtvrtý start v tradičním měření sil s Výběrem světa ho nikdo nemůže připravit, rozhodne-li se hrát.

V takovém případě se nepodávají žádné lékařské zprávy, hráč je zodpovědný sám za sebe. „Moje tělo je v pořádku, krk už mě nezlobí. Prodělával jsem nějakou domácí léčbu a dostával kortizonové injekce,“ popsal minulé období, v němž nosil zařízení na prodlužování páteře.

Na hřišti při tréninkovém kole vypadal Stricker v pohodě, míče odpaloval bez větších problémů. Je to rok, co Strickerovi ochabla levá ruka při dlouhé čekané na jeleny. Do kondice ji hráč dostal cvičením, ale námaha plynoucí ze sportovní činnosti způsobila, že paže znovu zeslábla.

„Doma jsem hrál, byl jsem schopen jít hrát dvakrát až třikrát týdně, měli jsme tam pěkné počasí,“ přiblížil svou praxi Stricker, jenž začal s plným švihem před deseti dny.

Golfový svět je zvědav, jestli nehrající kapitán Fred Couples spáruje Strickera s Tigerem Woodsem jen díky tomu, že v minulém ročníku Presidents Cupu byli společně tak úspěšní v San Francisku před dvěma lety a položili základ výhry domácího celku.

Stricker dál prozradil, že se svým bratrancem Mariem Tizianim hrál jejich vlastní verzi fourballu – každý odpálil dva drivy, dvě železa a dva chipy ke greenu bez ohledu na to, jakou ránu by zahráli na hřišti. „Dokázal jsem hrát birdie, což je důležité,“ usmál se Američan.

Couples přivítal v Melbourne spolu se Strickerem osm členů svého výběru a byl mezi nimi i Mahan. Ten před několika dny odstoupil pro zranění ramene z Australian Open, ale když dorazil, už se tvářil jako by nic.

Tréninkové kolo si však nedal a víc než na driving rangi se pohyboval kolem greenu a čipoval. A také o svých zdravotních problémech vůbec nehovořil. Podle zpráv zámořských médií však bylo jeho odstoupení z druhého kola v Sydney spíš preventivní. Bolest ho prý jen varovala a on nechtěl před důležitým duelem riskovat opravdový problém.

Mahan přesvědčil o tom, jak vážně to myslí, i faktem, že povolal do Austrálie svého trenéra, pod jehož dohledem zkusmo odpálil padesát míčů. „Prostě jsem jen potřeboval odpočinek. Švihal jsem v pohodě, všechno je každým dnem lepší,“ přesvědčoval golfista o své připravenosti reprezentovat.