obarveni top 4. 4. 2018

Amateur Championship – Češi se neprosadili

23.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Logo_TheAmateur100R&A –  123. The Amateur Champioship, Aberdeen, Skotsko (18. – 23.6.2018, -1 hodina)

The Amateur Champioship je každoroční turnaj, kterého se účastní 288 amatérských hráčů. Hraje se dvoukolová kvalifikace, ze které do pavouka jamkové hry postupuje 64 nejlepších a nasazení hráči.
Vítěz The Amateur Champioship získá kartu na The Open, na U.S. Open a a tradičně pozvání na Masters Tournament.

Hraje se na dvou hřištích Royal Aberdeen a Murcar Links.

Čeští hráči do mistrovství výrazněji nezasáhli. Česká golfová federace vyslala do Aberdeenu Jakuba Bareše, Petra Hrubého, Vojtěcha Kostelku a Šimona Zacha. Žádný z nich nepostoupil do jamkovké části. Cut pro 64 hráčů byl na hodnotě +6.
Nejlépe umístěný Čech Šimon Zach obsadil 118. místo (+9), tři rány od postupu. Vojtěch Kostelka se umístil na 265. místě (+18), Petr Hrubý skončil na 269. místě (+19). Jakub Bareš obsadil 284. místo (+27).

Finále o vítězství hráli finalisté Jihoafričan Jovan Rebula s Irem Robinem Dawsonem. Mistrem Velké Británie se stal Jovan Rebula.