Alchymie skládání flightů

04.07.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

White Sulphur Springs

Nasazování do flightů je možná zábava, možná noční můra. Asi záleží na povaze. Někdy je záměr pořadatelů jasně čitelný, jindy zůstává skryt. Někdy se povede sestavit trojice tak vtipně, jako se to podařilo pro nadcházející Greenbrier Classic.

Záleží samozřejmě na tom, jaké se sejde startovní pole, ale na oficiálním webu pgatour.com si dokážou všimnout i těch nejjemnějších nuancí. Proto zde tentokrát předkládáme doplněný a rozšířený přepis toho, jak zasvěceně tento web okomentoval vybrané sestavy pro čtvrteční a páteční kolo na hřišti The Old White TPC ve White Sulphur Springs, Západní Virginie.

Webb Simpson – Tiger Woods – Steve Stricker
Simpson je čerstvým vítězem US Open a představuje generaci dvacátníků; Woods vyhrál v minulém týdnu AT&T National a zastupuje třicátníky; Stricker má titul ze zahajovacího turnaje letošní sezony Hyundai Tournament of Champions a je tu za čtyřicátníky.

Phil Mickelson – Stuart Appleby – Scott Stallings
Co Appleby a Stallings dokázali, zatímco Mickelson nikoli? Vyhrát Greenbrier Classic.

Tom Watson – Jim Furyk – Keegan Bradley
Tři generace major vítězů; šedesátník Watson je bývalým profesionálem Greenbrieru.

Bill Haas – Dustin Johnson – Johnson Wagner
Všichni už letos na PGA TOUR jednou vyhráli; obhájce vítězství ve FedExCupu Haas je z nich letos zatím v tomto bodování nejhorší, ale velké rozdíly je nedělí (Haas 22., Johnson 21., Wagner 13.).

Davis Love III – Rory Sabbatini – Justin Leonard
Leonard bojuje o přízeň rydercupového kapitána Lovea a tady má jedinečnou šanci na sebe upoutat pozornost.

Jhonattan Vegas – Camilo Villegas – Brian Gay
Latinskoamerická dvojice (Venezuelan, Kolumbijec) je doplněna Američanem, jehož první profesionální vítězství přišlo na turnaji v Mexiku.

Billy Hurley III – Erik Compton – Jason Kokrak
Hurley je veteránem amerického námořnictva, Compton má za sebou dvojí transplantaci srdce, oba jsou velice populární; což ale platí také o Kokrakovi, jenž má spoustu fanoušků doma v Charlotte, protože letos ukončil třicetileté čekání tamní golfové komunity na stálého člena PGA Tour.

Brendon de Jonge – Seung-Yul Noh – Hunter Haas
První dva jmenovaní před týdnem soupeřili s Woodsem o vítězství na AT&T National.

Greg Chalmers – Matt Jones – Gavin Coles
Trio Australanů, ne tak známých jako někteří jejich krajané. Chalmers a Jones pocházejí ze Sydney; Coles je z Bathurstu a když chce odletět do zámoří, musí z domova urazit 150 kilometrů na nejbližší letiště, které je samozřejmě v Sydney.