obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

9 hráčů, o kterých v roce 2016 ještě uslyšíme

22.01.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A
Emiliano Grillo

Emiliano Grillo

Každý rok si americký časopis Golf Digest hraje tak trochu na Sibylu. A zatím se mu to daří – časopis správně predikoval, že v roce 2014 zazáří golfista Jimmy Walker, který do té doby startoval na 187 turnajích – bez vítězství.

A Walker vzápětí hned v únoru roku 2014 vyhrál turnaj AT&T, čímž se v žebříčku posunul na 24. místo, a úspěšnou sezónu zakončil na podzim účastí na Ryder Cupu. Rok 2015 patřil Brooksu Koepkovi, který mezi profesionály vstoupil v roce 2012, a dnes je dle OWGR čtrnáctým nejlepším hráčem světa. V roce 2015 startoval na všech čtyřech majorech, z nichž ve třech skončil v první desítce.

Kdo jsou klíčoví hráči podle Golf Digestu v sezoně 2015-2016:

1.    Emiliano Grillo

Tento třiadvacetiletý Argentinec hrál většinu roku 2015 na European Tour, ale odskočil si do Ameriky na finále Web.com, které vyhrál a spolu s tím získal i kartu na PGA Tour. Prvního turnaje PGA v sezoně 2015/2016 se jako právoplatný člen zúčastnil v říjnu, kdy se konalo Frys.com Open. A i tento turnaj vyhrál.

2.    Smylie Kaufman

Rodák z Alabamy je golfovým profesionálem teprve od roku 2014. Když se mu podařilo na turnajích projít cutem (v polovině případů), tak poté už většinou v leaderboardu skončil v první desítce.  Kaufman zazářil hned na svém prvním PGA eventu, kdy na Shriners Hospitals for Children Open 2015 získal titul a o ránu porazil mimo jiné i Alexe Čejku. Díky výhře si Kaufman letos zahraje i na letošním Masters a PGA Championship.

Pattona Kizzire

Patton Kizzire

3.    Patton Kizzire

Tento 196 centimetrů vysoký golfista byl jedním z nejdůslednějších hráčů Web.com Tour. Z 15 turnajů neprošel cutem pouze dvakrát, dva turnaje vyhrál, vydělal celkem 568 tisíc dolarů, a na Web.com Tour byl zvolen hráčem roku.

4.    Patrick Rodgers

Třiadvacetiletý Rodgers jako student Stanfordu vyhrál stejný počet turnajů , jako ve své době Tiger Woods. Z roku 2015 má rodák z Indiany na kontě také jedno vítězství z Web.com Tour. A právě na Rodgese Golf Digest nejvíce sází, že tento rok prorazí.

5.    Jamie Lovemark

Další bývalá vysokoškolská hvězda. Jeho cesta ke golfovým profesionálům nebyla kvůli sérii zranění jednoduchá. Sedmadvacetiletý Lovemark v roce 2015 na Web.com Tour skončil čtyřikrát v první desítce. Zahrál si i na  US Open, kde skončil dělený osmnáctý.

 6.    Anirban Lahiri

Na tohoto hráče si možná vzpomene, kvůli jeho krátkému neproměněnému puttu v Presidents Cupu. Celkově se ale tomuto osmadvacetiletému Indovi v roce 2015 dařilo velmi dobře. Zaznamenal své dva první tituly z Evropské túry, a na PGA Championship skončil dělený pátý.

 7.    Michael Kim

I Kim hrál golf za svou alma mater – v jeho případě Berkeley, a profesionálem se stal před dvěma lety. Za Web.com Tour odehrál rodák ze Soulu 17 turnajů, v jedenácti z nich prošel cutem a nejlépe se zatím umístil na děleném druhém místě.

8.    Harold Varner III.

Varner začal hrát Web.com Tour v roce 2014, a v prvním roce skončil třicátý. Loňský rok se celkem pětkrát objevil v první pětadvacítce, a celkově na túře obsadil pětadvacátou příčku, což je poslední místo, kdy je hráči ještě garantována karta PGA na následující sezónu.

9.    Si Woo Kim

Poslední, a zároveň nejmladší hráč na tomto seznamu. Na PGA Tour se Kim kvalifikoval již v roce 2012 – v 17 letech. Kartu ale kvůli svému nízkému věku tehdy nezískal. V červenci roku 2015 vyhrál svůj první turnaj ze série Web.com Tour. Proč bychom mu tedy měli věnovat pozornost? Protože jenom Jason Day vyhrál turnaj Web.com Tour ještě mladší.