Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

9.3. Golf v zahraničí

06.03.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – The Honda Classic, Palm Beach Gardens, Florida, USA – zvítězil  Korejec Y.E. YangLadies PGA – HSBC Womens Championship, Singapur –  zvítězila Korejka Ji Yai ShinFCWT Junior Tour – Saddlebrook Open, Wesley Chappel, Florida, USA  
…. více uvnitř článku

 

PGA Tour – The Honda Classic, Palm Beach Gardens, Florida, USA
Překvapení turnaje Honda Classic se jmenuje Y.E.Yang. Korejský hráč, který byl před turnajem na 460. místě světového žebříčku nastoupil do vedení  ve druhém kole a už před sebe nikoho nepustil.  Zvítězil výsledkem -9. Na druhém místě skončil Američan John Rollins (-8). Na třetím místě skončil Američan Ben Crane (-6). Druhé překvapení, příjemné pro německé a české fanoušky, je výkon Alexe Čejky, který se výkonem -2 umístil na 13. místě, zatím nejlepším letošním umístění.
Další umístění:  4. Klauk (-5), 5. Allenby (-4), 13. Garcia, McIlroy, Love III (-2), 22. Els (-1), 52. Gay, Cink (+4), 64. Jiménez (+7).
Cutem nepošli Villegas, vítěz nedávného  Myakoba Classic  Mark Wilson, Appleby, Kresge, Holmes, Kelly, Goydos, Rose.
Hřiště má par 70,  délku 7.158 yardů, má 78 pískových bunkerů a 26 vodních překážek. Rychlost greenů pro turnaj je 10,6 stopy. Rekord hřiště je 64 úderů a držitelem je Luke Donald.
Dotace turnaje je 5,5 milionů dolarů, 117 milonů českých korun. Pro vítěze je připravena odměna 990.000 dolarů, 21 milionů českých korun. Loni zvítězil Ernie Els.
Turnaj vysílala  ČT 4.
foto: J. Pat Carter/AP

Odkazy: ….. PGA National ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje …. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

Ladies PGA – HSBC Womens Championship, Singapur
Zvítězila  Korejka Ji Yai Shin (-11) o dvě rány před druhou Australankou Katherine Hull (-9).  Na třetí pozici (-8)  se seřadily Angela Park, Paula Creamer a Angela Stanford. Světová jednička Lorena Ochoa skončila na 6. místě (-7), evropská jednička Gwladys Nocera na 39. místě (+4). Norka Suzann Pettersen skončila na 14. pozici (-3).
Dvacetiletá Ji Yiai Shin je na okruhu LPGA začátečnicí, kartu na rok 2009 získala vítězstvím na loňském British Open.  Ze Singapuru si odváží výhru ve výši 300.000 dolarů, téměř 7 milionů českých korun.
Další umístění: 9. Webb (-6),  11. Kerr, Tseng (-5), 26. Diaz (+1), 38. Gulbis (+3)56. Alfredsson, Gal (+6), 70. Davies (+14).
Dotace turnaje je 2 miliony dolarů, 43 milionů českých korun. Na vítězku čeká odměna 300.000 dolarů, více jak 6 milionů českých korun. Loni zvítězila Lorena Ochoa.
foto: seoulsisters.com

Odkazy: …. Tanah Merah CC …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky turnaje …… Světový žebříček …….Rolex Ranking

 

FCWT Junior Tour – Saddlebrook Open, Wesley Chappel, Florida, USA
Junior Josef Janík z Valašského golfového klubu se účastnil turnaje Saddlebrook Open poblíž Lakelandu na Floridě. Janík hrál 80,77 +15 a umístil se na 16. děleném místě. Původně přihlášený Marek Siwy z GC Erpet Praha do turnaje nenastoupil.

Odkazy: ….. Saddlebrook GC ….. Hřiště na satelitní mapě


Tiger Woods bude hrát příští víkend WGC – CA Championship
Svůj druhý turnaj letošní sezóny odehraje Tiger Woods příští víkend v Doral Resortu ve floridském Miami. Po osmiměsíční přestávce hrál Woods svůj první turnaj minulý týden na Accenture Match Play, kde ho vyřadil Jihoafričan Tim Clark.  CA Championship na Blue Monster začíná čtvrtek . Bude to Tigerův první turnaj na rány  po vítězství na loňském US Open.
Ve svých šesti  dosavadních vystoupeních na Doralu neskončil Woods nikdy mimo první desítku.

 

 

Už máte svoji vlastní vyvažovačku golfových míčů ?
Nalezení těžiště golfového míče a jeho označení umožňuje zasažení míče do tzv. Sweet-spotu, nebo-li osy těžiště.  Prý to zlepšuje přesnost puttování, prodlužuje dráhu míče a přesnost dopadu drivů. Díky osobní vyvažovačce může těžiště míče najít každý. Příruční zařízení pracuje na podobném principu jako vyvažovačka kol osobních automobilů. Roztočí míč  rychlostí až 10.000 otáček, najde těžiště a signalizuje, kde označit míč. Na green, nebo na týčko si označený míč postavíte tak, aby byl při úderu zasažen sweet-spot. Nevíte, jak jste bez tohoto zázraku mohli do dneska žít ?  Tak se podívejte sem:  www.check-go.com