Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

9.2. Golf v zahraničí

07.02.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Buick Invitational, San Diego, Kalifornie, USA – zvítězil Američan Nick WatneyLadies European Tour – ANZ Ladies Masters, Queensland, Austrálie – zvítězila Australanka Katherine HullEPD Tour – Lykia Links Classic, Antalya, Turecko    – Jakub Kučera skončil na 30. místěFCWT  – Misson In – El Campeon Open, Florida, USA     
….. více uvnitř článku

PGA Tour – Buick Invitational, San Diego, Kalifornie, USA
Buick Invitational vyhrál Američan Nick Watney a připsal si prémii 954.000 dolarů, 21 milionů českých korun. Druhé místo (-10) obsadil Američan John Rollins, který neudržel vedení z třetího kola. O třetí místo (-9) se dělí další Američan Lucas Glover s Kolumbijcem Camillo Villegasem.
Neuspěl Paraig Harrington, skončila na 24. místě (-1) deset ran od vítěze. Opět neuspěl Phil Mickelson, který skončil až na 42. pozici (+2).
Další umístění: 7. Hoffman (-5), 19. Imada (-2), 35. Love III (+1), Perez (+5).
Cutem neprošli: Čejka (v druhém cutu), Quigley,  Matteson, Baird, Molder, Marino, Kresge.
Hrálo se na dvou hřištích Torrey Pines – South a North Course, obě s parem 72.  Dotace turnaje je 5,3 milionu dolarů, 117 milionů českých korun. Pro vítěze je připraveno 954.00 dolarů, 21 milionu českých korun.
Turnaj vysílala ČT 4 Sport.

Odkazy: ….. Hřiště Torrey Pines …… Hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránky   ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček

 

Ladies European Tour  – ANZ Ladies Masters, Queensland, Austrálie
Zvítězila  Australanka Katherine Hull  (-16). Na špici se dostal už po třetím kole a šanci využila. Na druhém místě zůstala  její krajanka Tamie Durdin, přidala se k ní Korejka Se Yeon Ryu (-11).
Evropská jednička Gwladys Nocera skončila na 4. místě (-10).
Další umístění:  4. Tseng, Fankhauser (-10), 8. Wright (-9), 10. Garrett  (-8), 30. Webb (-3), 47. Davies (+1).
Dotace turnaje je 297.000 Eur. Loni zvítězila  Angličanka Lisa Hall.
foto: ladieseuropeantour.com

Odkazy: …. RACV Royal Pine Resort ……. Hřiště na satelitní mapě

 

EPD Tour – Lykia Links Classic, Belek, Turecko  
Český profesionál Jakub Kučera skončil na 30. místě (+15) tříkolového  Lykia Links Classic. Zvítězil Němec
Dennis Küpper (-3) před krajanem Maxem Krammerem (E).
Dotace turnaje je 25.000 Eur, 710.000 českých korun, vítěz získal 4.125 Eur, 117.000 českých korun.
foto: Ivan Paggio

Odkazy: …..  Lykia Links ….. Hřiště na satelitní mapě

 

FCWT  – Mission Inn – El Campeon Open, Howey-in-the-Hills, Florida, USA     
Čeští junioři se února účastnili dvoukolového turnaje juniorské FCWT túry.  V  kategorii boys  16-18 skončil  Josef Janík  z Park GCTJM Ostrava na 27. místě (+17) a  Marek Siwy z GC Erpet Praha na 37. místě (+22). Zvítězil Mexičan Sebastián Vazquéz (-3)
V kategorii Girls 13-18 skončila   Kateřina Proroková z Park GCTJM Ostrava na pěkném 10. místě (+16). Zvítězila Kolumbijka Maribel Lopez Porras (+4)

Odkazy: ….. Mission In Resort …… Hřiště na satelitní mapě

 


Woods je  zpět (téměř)
Tiger Woods uvedl na svých stránkách, že již trénuje plné údery a připravuje se se svým koučem Hankem Haneyem na návrat do soutěží PGA.
„Pracoval jsem s Hankem Haneyem poslední dny minulého týdne. Trénuji naplno bez omezení , musím zvýšit výdrž.  Ještě nemám zpět svoji golfovou vytrvalost“ uvedl Tiger Woods.
„Můj návrat do PGA Tour hodně závisí na blížícím se narození dítěte. Má přednost před čímkoli golfovým“, píše dále Woods na své internetové stránce.

 

Pat Perez  si užívá návrat do rodného města San Diega při Buick Invitational
Pat Perez se vrací do svého rodného města San Diega,  poprvé jako vítěz turnaje PGA.  Před dvěma týdny vyhrál Bob Hope Classic. Dvatřicetiletý rodák ze San Diega nyní žije v Arizoně, ale v Torrey Pines zná každý centimetr, hrál zde od svých 13 let. V roce 1993 zde získal světový juniorský titul.
„Tady se vážně vracím domů. Bydlím ve Scottsdale, ale mám tady mnoho vazeb“, řekl Perez.
Perez na hřišti Torrey Pines, které vlastní město, brigádničil  jako student o prázdninách. Tento víkend bude na svém „rodném“ hřišti hrát o titul.

 

 

BMW titulárním sponzorem Italian Open 2009
Prestižní německá automobilka bude poprvé  titulárním sponzorem Italy Open. Jeho 66.ročník se uskuteční 7. – 10.května v Royal GCC Fiano u Torína.
Turnaj je sedmý ročník za sebou pořádán ve spolupráci italské golfové federace a European Tour.