Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

14.2. golf v zahraničí (10. – 13.2.2011)

14.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – AT&T Pebble Beach National, Pebble Beach, Kalifornie, USA
European PGA Tour – Omega Dubai Desert Classic, Dubaj, SAE


PGA Tour – AT&T Pebble Beach National, Pebble Beach, Kalifornie, USA  (10. – 13.2.2011)


Neděle – poslední kolo
Tři kola vedl a sahal po vítězství Steve Marino, ale dvě bogey a závěrečné triple bogey  v posledním kole znamenala  až čtvrté místo. Zvítězil  Američan D.A. Points (-15) pře Hunterem Mahanem (-13) a Tomem Gilisem (-11).  Na devátém místě skončil Phil Mickelson (-8).  Alex Čejka  skončil na 21. místě (-5)
Další umístění: 6. Baddeley, Watney (-9),   13. Holmes (-7),  15. Sabbatini (-6),  26. Singh (-4),  39. Choi (-2),  63. Harrington (+2).

Sobota – 3. kolo
Američan Steve Marino udržel vedení, je v čele od začátku turnaje. Dal ale šanci jiným jej ve finálovém kole ohrozit, protože na hřišti Monterey Peninsula, posledním ze tří, na nichž se turnaj hraje, si vysloveně nepotykal s greeny. Zakončil den se skóre +1 a v celkové bilanci klesl na -12. Marino už třikrát skončil na turnaji PGA Tour druhý a vždycky si myslel, že má na výhru. „Nebudu říkat teď, že na to mám. Ale celkově bych řekl, že jsem dost dobrý hráč na to, abych nějaký titul získal.“

O druhé místo se dělí jeho krajané Jimmy Walker a Bryce Molder. Oba hráli v mínusových číslech, prvně jmenovaný dokonce na témže hřišti jako lídr přinesl výsledek 63 (-7). Skvělý výkon podal po výrazném pátečním výkyvu Alex Čejka. Na hlavním hřišti Pebble Beach hrál 67 ran (pět pod par) a vyskočil o devatenáct příček na dělenou pátou pozici. Skóre -9 mu dává šanci zaútočit v neděli na nejlepší. Například když se vyvaruje bogey. Potřetí za sebou zahrál tři.

Favorizovaný Phil Mickelson  už to bude mít a atakem titulu těžší, ale nemožný úkol před ním nestojí. V sobotu se vytáhl se na dělené 11. místo (-7). Do cutu, mezi 53  hráčů, kteří budou hrát poslední kolo na Pebble Beach, se nevešli například Jim Furyk ani Geoff Ogilvy. Další vybrané pozice:  7. Baddeley (-8),  11. Mahan (-7),  17. Holmes, Appleby (-6),  29. Watney, DiMarco, Harrington, Immelman, Singh, Sabbatini (-4),  42. Choi, Atwal,  53. D.Johnson, Romero (-2). Cutem, ať prvním nebo dodatečným,  dále neprošli: Gay, Na,  Weir, Snedeker, Rollins, Byrd,   Davis, Mattesson, Hoffman, Goydos.

 Pátek – 2. kolo
V čele zůstává Američan Steve Marino (-13). „Nečekal jsem to, zahrál jsem opět skvělé kolo. Je to tady takové jiné, každý den jiné hřiště a ti amatéři kolem vás… Necítím ani takový ten klasický turnajový tlak,“ popsal lídr atmosféru pro-am turnaje. Na druhé  místo klesl D.A. Points (-9), na čtvrtou pozici se vytáhl Ir Padraig Harrington (-7). Phil Mickelson je na 24. pozici stejně jako Alex Čejka (oba -4).

Zatímco favorizovaný Američan se nahoru vytáhl po mizerném čtvrtečním startu a vytáhl se o dvaašedesát pozic, Čejkova dvě kola se liší jako nebe a noc: 64 a 74 ran. V jedno jsou si podobná – německý hráč českého původu zahrál znovu tři bogey. Jenže tentokrát k nim přidal jen jediné birdie (hned na první jamce) a z čela leaderboardu se takto propadl.
Další pozice: 14. Sabbatini (-6), 18. Singh, Baddeley (-5), 24. Immelman (-4), 43. Ogilvy (-2), 97. Furyk (+2).

Čtvrtek – 1. kolo
Po dosavadních nezdarech na PGA Tour (až na 13. místo na Bob Hope Classic) vletěl tentokrát Alex Čejka do turnaje jako se jestřáb vrhá na svou kořist. Příměr z ptačí říše vlastně nesedí, Čejka totiž začal… albatrosem! Začínal z odpaliště pětiparové jamky číslo 10 a skutečně mu stačily jen dva údery, aby poslal míč do jamky. Hřiště MPCC dokončil i se dvěma bogey se skóre -6, což znamená samostatné třetí místo.

„Takový začátek jsem ještě neměl,“ rozpovídal se Čejka na tiskové konferenci. „Je to hezké, když přijdete na hřiště v osm ráno, čeká vás pětipar a ještě k tomu je chladno. Dal jsem dobrý drive a pak jsem váhal mezi trojkou a pětkou železem. Přiklonil jsem se ke trojce a pak jsem sledoval, jak míč před greenem skočil. Bylo tam několik maršálů a ti hned spustili řev. Dobře zahraná první jamka,“ usmíval se mariánskolázeňský rodák.

V čele turnaje se usadila dvojice Steve Marino, D.A. Points. Oba mají bilanci -7, první však hrál Spyglass s parem 72 a druhý MPCC s parem 70. Kolo se naopak nepovedlo prvnímu muži FedEx Cupu Marku Wilsonovi. Vítěz dvou turnajů letošní sezony zapsal  na MPCC 72 (+2) a figuruje na děleném 105. místě.

Turnaj hrají profesionální hráči a celebrity v týmech. První kola turnaje se hrají na třech hřištích: Pebble Beach Golf Lionks, Spyglass a MPCC Shore Course.  Čtvrté kolo  se pro 60 hráčů a 25 týmů uskuteční na Pebble Beach Golf Links.

Mezi hráči jsou Phil Mickelson, Geoff  Ogilvy, Jim Furyk,  Davis Love III, Vijay Singh, Padraig Harrington a Alex Čejka.  Mezi celebritami jsou herci Kevin Kostner, Andy Garcia, Bill Murray, hudební Michael Bolton  nebo surfař Kelly Slater.

Pebble Beach Golf Links má par 72 a délku 6.437 metrů. Rekord hřiště je 62 úderů. Rychlost greenů je 10 stop.
SpyGlass Hill má par 72 a délku 6.248 metrů.  Rekord hřiště je 62 úderů.  Rychlost greenu je 10 stop.
Monterey Peninsula CC – Shore Course má par 70  a délku 6.252 metrů.

Dotace turnaje 6,3 milionu dolarů, 111 milionů českých korun.  Na vítěze čeká 1,134 milionu dolarů,  20 milionů českých korun. Loni zvítězil  Američan Dustin Johnson.

Čtěte více …..

Odkazy:
Pebble Beach …..  Hřiště na satelitní mapě
Spglayss Hill
……. Hřiště na satelitní mapě
Shore Course
….. Hřiště na satelitní mapě
Stránky turnaje …. Světový žebříček ….. Finanční žebříček


European PGA Tour – Omega Dubai Desert Classic, Dubaj, SAE (10. – 13.2.2011)

 

Neděle – poslední kolo
Favorité ostrouhali. První tři hráči světového žebříčku Lee Westwood, Martin Kaymer a Tiger Woods se v Dubaji nijak nepředvedli a zůstali daleko za všemi papírovými i optimistickými předpoklady.
Zvítězil Španěl Alvaro Quiros (-11) před dvojicí tvořenou Jihoafričanem Jamesem Kingstonem a Dánem Andersem Hansenem (oba -10).  Děleným čtvrtým místě se po delší době objevil na výsluní Australan Scott Strange (-9).  Z favorizované trojice skončil nejlépe Lee Westwood na 15. místě (-5),  o pět pozic dále skončil Tiger Woods na 20. místě (-4) a na 31. místě skončil Martin Kaymer (-2).
Další umístění:   10. McIlroy (-9),  20. Garcia (-4),  31.Ramsay (-2),  40. Jiménez (-1).
Cutem neprošli: E. Molinari,  Mongomerie,  Stenson, Manassero,  Maybin, Kjeldsen, Brier

Sobota – 3. kolo
Větrný den nízkým výsledkům příliš nesvědčil. I když byli hráči, jimž se podařilo hrát solidně pod par. Protože mezi nemi nebyl nikdo z čela leaderboardu, pořadí se poměrně promíchalo. Do čela se propracoval Sergio García, ale o průběžné vedení přišel nešťastným způsobem. Druhá devítka mu nevyšla a drivem na předposlední jamce trefil náhodně větev, takže místo do pohodlné pozice u greenu mu míč spadl do hustého křoví, kde jej Španěl musel prohlásit za nehratelný. Následné double bogey jej srazilo mezi sedmičku hráčů, kteří se dělí o čtvrté místo.

Je mezi nimi i Tiger Woods, jenž even par třetího kola zachránil obtížným puttem do birdie na poslední jamce. Američanovi naopak druhá devítka vyšla, s pomocí eaglu na desítce ihned vymazal ztrátu z double bogey na jamce č. 9. Pak zahrál dvě jistá birdie na tříparech. Spolu s dalšími hráči má shodné průběžné skóre -7 jako Woods také nejlepší muž sobotního kola, Španěl Alvaro Velasco. Výkonem 65 (-7) se posunul o 64 příček výš.

S náskokem pouhé jedné rány vede trojice Anders Hansen (Dánsko), Thomas Aiken (JAR), Rory McIlroy (Severní Irsko). Posledně jmenovaný přitom poměrně kazil a zapsal výsledek 75 (+3). Ještě o ránu hůř hrál Martin Kaymer, klesl na dělené 47. místo a připravil se o možnost stát se světovou jedničkou. Současný nejlepší muž žebříčku Lee Westwood je s bilanící -5 na dělené 13. pozici.

Pátek – 2. kolo
V ostře sledovaném flightu se situace zcela obrátila. Nejlepší den měl Tiger Woods, jenž zahrál kolo bez bogey a dostal se na průběžné skóre -7. Znamená to dělené páté místo. Američanových 66 ran je vůbec nejlepší výsledek dne.  „Šli jsme na hřiště ráno a měli jsme čisté greeny, to bylo fajn. Všichni jsme proměňovali důležité putty,“ uvedl Woods.

Lee Westwood se oproti čtvrtku o ránu zhoršil, mimo jiné i vinou dvou bogey v závěru (čtvrtá jamka od konce a poslední). Výsledek -5 stačí na dělené 11. místo, Martin Kaymer je se čtyřmi pod na dělené 20. pozici.

Vůbec se nezměnila situace v čele. V roli lídra se drží Rory McIlroy (-11) ze Severního Irska, ač ztratil jeden úder ze svého náskoku před dvojicí  Sergio García, Thomas Aiken. Španěl a Jihoafričan jsou v závěsu. Cutem neprošli mimo jiné Edoardo Molinari či vítěz z minulého týdne v Kataru Thomas Björn.

Čtvrtek – 1. kolo
Tiger Woods se „zachránil“ eaglem na poslední 18. jamce. Bilance v prvním dnu -1 řadí sledovaného Američana na průběžné dělené 27. místo. Jeho spoluhráči v hvězdném flightu Lee Westwood a Martin Kaymer si počínali o něco lépe a se shodným skóre -3 figurují na dělené desáté pozici.

Nejlepší výsledek zahrál Rory McIlroy. Osm birdie a jedno bogey mu do skórkarty přineslo 65 ran (sedm pod par). „Měli jsme ráno trochu výhodu, protože postupně se zvedal vítr. Ale já měl až na dva drivy celý den míč pod kontrolou,“ komentoval Severoir svůj výkon. S odstupem dvou ran za ním jsou Španěl Sergio García a Jihoafričan Thomas Aiken.

Turnaj má skvostné obsazení. Hrají první tři hráči světového žebříčku Westwood, Kaymer  a Tiger Woods. Dále hrají Jiménez, E.Molinari, Manassero, McIlroy, Garcia, Ramsay, Stenson, Olázabal, Clarke,  McGrane a Montgomerie.

Hraje se na hřišti Majlis Course Emirates GC  s parem 72 a délkou 6.676 metrů.

Dotace turnaje 2,5 milionů eur,  60 milionů našich korun. Loni zvítězil Jiménez v rozehrávce s Westwoodem.

Čtete více ….

Odkazy: …..  Emirates GC ….  Hřiště na satelitní mapě ……. Stránky turnaje
Evropský žebříček …… Finanční žebříček Race to Dubai